Civic znów na szczycie. Spory awans Megane i Leona

Choć ścisła czołówka rankingu Top Ten mojeauto.pl w marcu nie uległa poważnym zmianom, to już w końcówce pierwszej dziesiątki pojawiły się nowe modele. Największy skok rankingu uzyskały Seat Leon – o 46 pozycji oraz Renault Megane II – o 21.


 


Na czoło rankingu po miesięcznej nieobecności powróciła Honda Civic. Jak widać, ekstrawagancki wygląd nowej generacji tego modelu wciąż się podoba. Do walki o najwyższe pozycje ponownie włączyli się ubiegłoroczni liderzy – Skoda Fabia oraz Ford Focus, którzy kosztem Fiata Grande Punto awansowali na odpowiednio drugie i trzecie miejsce w rankingu.


 


Równie spore powody do zadowolenia mogą mieć z pewnością Renault Megane II oraz Seat Leon. Choć zajęły miejsca pod koniec czołowej dziesiątki – dziewiąte i dziesiąte, to jednak imponujący jest ich skok w rankingu, odpowiednio aż o 21 i 46 pozycji.


 


„Rodzina Megane to jedne z najlepiej sprzedających się modeli Renault, cenione ze względu na design, komfort, bezpieczeństwo oraz poziom wyposażenia. Dodatkowo wraz z wprowadzeniem nowej fazy, Renault proponuje nową ofertę handlową – obniżone ceny katalogowe, dodatkowe bonusy dla pierwszych klientów oraz ciekawe serie specjalne i pakiety wyposażenia w atrakcyjnych cenach. Klienci mają również do dyspozycji cały wachlarz możliwości finansowania zakupów. Szczególnie czuli na dobre oferty klienci instytucjonalni już zareagowali zamawiając ponad 600 sztuk Megane.” – Eliza Kruszewska, Attache de Presse Renault Polska


 


„Nowy Seat Leon – najnowsze dziecko w Grupie Marek Audi – to po prostu piękne i bardzo dobre auto, obok którego nie można przejść obojętnie. Nowy Seat Leon dopiero pojawił się na rynku a już możemy pochwalić się wieloma sukcesami. Po pierwsze, auto przyciąga do salonów sprzedaży wielu klientów, którzy często przychodzą już zdecydowani na dokonanie zakupu. Liczymy, że w tym roku Leon trafi w Polsce do ok. 2.000 nabywców. Po drugie – zdobyło już uznanie najważniejszych polskich mediów branżowych. Dziennikarze doceniają przede wszystkich jego właściwości jezdne oraz doskonałe silniki, sportowy charakter oraz przyjemność z jazdy. Nowy Seat Leon to po prostu moc wrażeń.” – Inga Kasak, Dyrektor ds. Public Relations Iberia Motor Company


 


W marcu na naszym rynku pojawiło się też sporo nowości, m.in. Volvo C70, Kia Magentis, Alfa Romeo 159 Sportwagon, Cadillac BLS, Mercedes GL, odświeżony Mercedes GL oraz Nissan Note. I to właśnie ten ostatni model cieszył się w marcu największą popularnością, plasując się ostatecznie na 25 miejscu.

 

TABELA 1 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane modele w marcu 2006Miejsce

Zmiana

Modele samochodów

Punkty*

1


+ 1

Honda Civic

22057


2


+ 3

Skoda Fabia

19011


3


bez zmian

Ford Focus

18443


4


– 3

Fiat Grande Punto

18157


5


– 1


Toyota Avensis


13546


6


+ 2

Opel Astra III

13007


7


– 1


Toyota Corolla


11927


8


– 1


Skoda Octavia


11642


9


+ 21


Renault Megan e II


11049


10


+ 46


Seat Leon


9910


* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe


 


W rankingu marek w marcu także miał miejsce powrót po miesięcznej nieobecności na fotel lidera. Dokonała tego Toyota, która może pochwalić się dwoma swoimi modelami (Avensis i Corolla) w pierwszej dziesiątce oraz kolejnymi dwoma (Yaris i RAV4) w drugiej. Mimo marcowego spadku Grande Punto, wciąż bardzo wysoką, drugą lokatę utrzymuje Fiat. Jak widać, nie tylko nowy model włoskiej marki znajduje się w kręgu zainteresowania potencjalnych klientów – sporą popularnością cieszą się także Panda oraz „stare” Punto, wciąż znajdujące się w ofercie na naszym rynku.


 


Powoli, acz sukcesywnie, do góry pnie się Volkswagen. Mimo że aż cztery modele tej marki znajdują się w pierwszej trzydziestce (Passat, Golf V, Polo i Jetta), to jednak wdrapanie się na sam szczyt rankingu bez choćby jednego reprezentanta w czołowej dziesiątce, może okazać się niemożliwe.


 


TABELA 2 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane marki w marcu 2006Miejsce

Zmiana

Marka

Punkty*

1


+ 1


Toyota


56867


2


– 1


Fiat


55188


3


+ 2


Volkswagen


52743


4


bez zmian


Opel


52045


5


+ 2


Ford


45247


6


– 3


Honda


44606


7


– 1


Mercedes


39556


8


+ 2


Skoda


38824


9


– 1


BMW


35614


10


+ 2


Renault


35328


* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe


 


Przynajmniej do końca tego roku modele z odkrytą przestrzenią ładunkową (tzw. pickupy) powinny cieszyć się zwiększoną popularnością. A to za sprawą tego, iż propozycje Ministerstwa Finansów, zgodnie z którymi pełne odliczenie VAT-u będzie przysługiwać przy zakupie każdego samochodu, wejdą w życie najwcześniej od 1 stycznia 2007 roku. Dlatego nie powinny dziwić wysokie pozycje takich modeli jak Nissan Pickup (3.), Mitsubishi L200 (4.) i Nissan Navara (6.)


 


A na samym szczycie wciąż bez zmian. Z dość wyraźną przewagą wygrał Mercedes Sprinter, dla którego było to już dwunaste z rzędu zwycięstwo w rankingu aut użytkowych. Wydaje się, że jedynie Volkswagen Transporter, który awansował na drugą lokatę, ma szansę, by w najbliższej przyszłości skutecznie zaatakować pozycję lidera.


 


TABELA 3 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane auta użytkowe w marcu 2006Miejsce

Zmiana

Marka

Punkty*

1


bez zmian

Mercedes Sprinter

3361


2


+ 1


Volkswagen Transporter


2755


3


– 1


Nissan Pickup


2550


4


+ 2


Mitsubishi L200


2391


5


+ 2


Ford Transit


2218


6


– 1


Nissan Navara


2154


7


– 3


Gaz Gazela


2108


8


+ 1


Fiat Ducato


2072


9


– 1


Mercedes Vito


1848


10


bez zmian


Volkswagen LT


1501


* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe


 


www.mojeauto.pl


 


—————————————————————————————————————————————-


Ranking TOP 10 mojeauto.pl, dziesiątki najpopularniejszych samochodów w polskim Internecie, powstaje w oparciu o statystki oglądalności samochodów w unikalnej bazie danych, której twórcą jest Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl. Internauci korzystając z bazy – „konfiguratora samochodów nowych” mogą zapoznać się z aktualną ofertą rynkową oraz „zbudować” interesujący ich samochód: wybierając markę, model, wersję oraz kolorystykę i wyposażenie dodatkowe. Na podstawie wyborów Internautów powstaje comiesięczny i roczny ranking Top 10 oraz wyłaniany jest Internetowy Samochód Roku. Raporty TOP 10 mojeauto.pl przygotowywane są od początku 2004 roku (od grudnia 2004r. zliczane są również „głosy” użytkowników portalu Onet.pl).


Internetowy Samochód Roku to jedyny w Polsce plebiscyt podsumowujący całoroczne zainteresowanie Internautów rynkiem samochodów. Pomysłodawcą i głównym organizatorem rankingu TOP 10, na podstawie którego wyłaniany jest Internetowy Samochód Roku, jest Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl. Przypomnijmy: w 2005 roku w rankingu Top Ten mojeauto.pl zwyciężył Ford Focus, otrzymując jedyny w polskim Internecie tytuł Internetowy Samochód Roku 2005. Za 2005 rok przyznana została także nagroda w kategorii Internetowy Samochód Użytkowy Roku 2005 dla Mercedesa Sprintera.


 


 


Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.


 


 


 


 


 

Authors

Related posts

Top