Jakie auto kojarzy nam się z Walentynkami?

Z okazji najbardziej miłosnego miesiąca roku, mobile.eu (www.mobile.eu) zapytało Polaków, o to jakie auto najbardziej kojarzy się im z Walentynkami*. Okazuje się, że najbardziej romantycznym autem jest VW New Beetle, powszechnie znany jako „Garbus”.


Jego kształt i charakter bez wątpienia mogą budzić sympatię. Legendarny chrabąszcz, czy to w wersji sprzed pięćdziesięciu lat, czy w wersji sprzed lat pięciu, ma rzesze miłośników i wielkich pasjonatów. Jednak bez względu na to czy jesteśmy jego posiadaczami, czy nie, VW „Garbus” kojarzy nam się po prostu z Walentynkami! To właśnie ten model wskazywany był najczęściej przez ankietowanych Polaków.


W liczącej ponad 1,4 miliona ogłoszeń bazie internetowego rynku pojazdów, mobile.eu, użytkownicy mogą znaleźć wiele ofert sprzedaży „walentynkowych  aut”. Znalazło się w niej prawie 2 500 VW New Beetle i 560 ofert dawnej wersji popularnego „Garbusa”.


Już sama marka Volkswagen według Polaków budzi walentynkowe skojarzenia (16% ankietowanych). Do romantycznych aut należy również Mercedes (10%) i Audi (8%). Zwolennicy Mercedesa nie wskazywali konkretnego modelu, zwolennicy Audi – najczęściej A4 i A6. Wszystkie, wyżej wymienione, „romantyczne auta” także można znaleźć na mobile.eu.


Wyboru Volkswagena (w szczególności Volkswagena „Garbusa”) dokonywali częściej mężczyźni. Wskazania respondentów były zróżnicowane także ze względu na ich wiek. Ludziom młodym, w wieku 18-24 lat, najbardziej z Walentynkami kojarzy się marka Audi (13%). W grupie osób dojrzałych (25 – 54 lat) na pierwszym miejscu uplasowała się marka Volkswagen (25%). Osoby po 55 roku życia, za najbardziej romantyczne auto uznały Mercedesa.


Według respondentów badania przeprowadzonego na zlecenie mobile.eu, romantyczne auto powinno być w kolorze czerwonym, tak wskazało 41% ankietowanych, wśród nich częściej kobiety. Z Walentynkami kojarzy się także samochód czarny (10%) lub srebrny (7%).


Okazuje się, że ważne jest także, by „walentynkowe auto” było wygodne i przestronne (tak wskazało 7% ankietowanych), zgrabne (6%) i ładnie wykończone (5%).


 


* Badanie, na zlecenie internetowego rynku pojazdów – mobile.eu, zostało przeprowadzone przez IQS QUANT na próbie 1000 osób. Badanie przeprowadzono w dniach 26-27 stycznia 2010 r.


 O mobile.eu


Serwis mobile.eu powstał w kwietniu 2009 roku. W bazie mobile.eu liczącej ponad 1,4 miliona ogłoszeń, znajduje się szeroki wybór samochodów, pojazdów użytkowych, motocykli i przyczep kempingowych, z czego ponad 19 000 ofert pochodzi z Polski. Miesięcznie mobile.eu odwiedzane jest przez ponad 536 000 unikalnych użytkowników (Gemius, 10/2009) co oznacza, że serwis ten jest jednym z najczęściej odwiedzanych internetowych rynków pojazdów w Polsce. mobile.eu jest częścią mobile.international GmbH, do którego należy także największy niemiecki internetowy rynek pojazdów – mobile.de. mobile.international GmbH prowadzi dedykowane internetowe rynki pojazdów w trzech krajach: Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji i Rumunii. Siedziba firmy znajduje się pod Berlinem w Niemczech.

hastagi na stronie:

#co się kojarzy z walentynkami

Authors

Related posts

Top