mobile.eu podsumowuje rok na rynku polskim

Internetowy rynek motoryzacyjny ciągle się rozwija, a Internet stanowi obecnie największą giełdę samochodową na świecie. Dokładnie rok temu specjalnie dla polskich klientów powstał serwis ogłoszeń motoryzacyjnych – mobile.eu. To odpowiedź na zainteresowanie i potrzeby użytkowników szukających aut w sieci. 

Internetowy rynek motoryzacyjny ciągle się rozwija …

Internetowy serwis motoryzacyjny mobile.eu powstał jako efekt bardzo dużego zainteresowania polskich użytkowników ogłoszeniami publikowanymi na niemieckim serwisie mobile.de. Od pierwszego dnia serwis odnotowuje wzrost zarówno liczby użytkowników, jak i zamieszczanych ogłoszeń. Obok 1.4 miliona ogłoszeń zagranicznych, po pierwszym roku działalności na mobile.eu znajduje się również już ponad 50 tys. ogłoszeń z Polski. Zupełnie niedawno, w serwisie zarejestrował się także 1 000. dealer. 

Strony internetowe o tematyce motoryzacyjnej oraz serwisy ogłoszeniowe cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem wśród polskich internautów. Tendencja ta wyraźnie widoczna jest również w przypadku mobile.eu”, mówi Remigiusz Smoliński, Country Manager Poland w mobile.international GmbH. 

… a Polacy coraz chętniej szukają samochodów w sieci

Miesięcznie serwis mobile.eu odwiedzany jest przez ponad pół miliona użytkowników, co oznacza, że jest on jednym z najczęściej odwiedzanych internetowych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych. Zainteresowanie Polaków serwisem mobile.eu sukcesywnie rośnie. 

Potencjalni kupujący mają możliwość wyszukania w serwisie ogłoszeń według własnych preferencji i kryteriów. Mogą oni zatem kierować się w swoim wyborze nie tylko marką, modelem, rodzajem nadwozia, ale także pojemnością silnika, rokiem produkcji, rodzajem paliwa, przebiegiem, czy nawet kolorem. W serwisie znajdują się również wskazówki i porady dotyczące zakupu i importu samochodów do Polski, a także bezpiecznego kupowania w internecie. 

Użytkownicy mogą znaleźć na naszym serwisie cały przekrój pojazdów: od popularnych nowych i używanych samochodów i motocykli, przez samochody kempingowe i pojazdy rolnicze, aż po unikatowe, zabytkowe auta. Serwis jest darmowy i otwarty dla wszystkich potencjalnych kupców, mogących w nim znaleźć oferty zgodne z ich preferencjami. Co więcej – nieustannie rośnie także liczba dealerów oferujących swoje pojazdy na mobile.eu”, dodaje Remigiusz Smoliński. 

W ciągu ostatniego roku …

Serwis mobile.eu dostarczył w ostatnim roku wiele ciekawych informacji dotyczących głównie preferencji motoryzacyjnych Polaków. Dzięki statystkom i przeprowadzonym badaniom, dowiedzieliśmy się, że najczęściej poszukiwanym przez Polaków samochodem w roku 2009 był Opel Astra, najbardziej popularną marką – Volkswagen, a najbardziej pożądanym typem nadwozia – limuzyna (sedan). Dzięki mobile.eu wiemy także, że najpopularniejszym kolorem samochodu jest czarny, zainteresowanie kobiet skierowane jest w kierunku Opla Corsy, a najbardziej „miłosnym” autem jest VW New Beetle. mobile.eu zapytało także znanych i lubianych o ich marzenia motoryzacyjne i samochody z przeszłości. 

… a w przyszłości?

Ofertę mobile.eu stale uatrakcyjniają partnerzy, których zapraszamy współpracy z nami. Dzięki nim, nasza oferta jest coraz obszerniejsza, co sprawia, że użytkownicy mogą wybierać w ogłoszeniach. Wśród tych, z którymi współpracujemy znajdują się już m.in. Interia, Wroom, V10, Trovit, Autoaukcje, czy Gumtree.pl. 

„Cieszymy się z tego, że w ciągu roku udało nam się zbudować tak silną obecność na polskim rynku. Pomimo różnych zawirowań, które miały miejsce na rynkach w roku ubiegłym, stale obserwujemy wzrost zainteresowania naszymi ogłoszeniami tak polskimi jak i zagranicznymi. Naszą siłą jest innowacyjny charakter naszego serwisu oraz otwartość i gotowość dostosowania się do potrzeb naszych klientów. W najbliższym czasie mobile.eu planuje jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę dla polskich dealerów oraz stale wzmacniać pozycję wśród ogłoszeniodawców prywatnych.  Celem naszym jest stałe wzmacnianie świadomości naszej marki we wszystkich grupach docelowych”, dodaje Remigiusz Smoliński. 
O mobile.eu 

Serwis mobile.eu powstał w kwietniu 2009 roku. W bazie mobile.eu liczącej ponad 1,4 miliona ogłoszeń, znajduje się szeroki wybór samochodów, pojazdów użytkowych, motocykli i przyczep kempingowych, ponad 50 tys. z nich pochodzi z Polski. Miesięcznie mobile.eu odwiedzane jest przez ponad pół miliona unikalnych użytkowników, co oznacza, że serwis ten jest jednym z najczęściej odwiedzanych internetowych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce. mobile.eu jest częścią mobile.international GmbH, do którego należy także świetnie znany w polskim użytkownikom serwis mobile.de. mobile.international GmbH jest wydawcą internetowych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych w pięciu krajach: Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji i Rumunii. Siedziba firmy znajduje się pod Berlinem w Niemczech. 

Authors

Related posts

Top