Mojeauto.pl dostępne w serwisie interaktywnym tele.DOM

Dzięki akcesji Internetowej Platformy Motoryzacyjnej mojeauto.pl do projektu realizowanego przez tele.DOM użytkownicy dekoderów kablowej TV cyfrowej uzyskali dostęp do obszernego źródła informacji z dziedziny motoryzacji.


 


Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl jest jednym z największych w polskim Internecie źródeł informacji motoryzacyjnych. Codziennie na jego łamach publikowane są aktualności ze świata motoryzacyjnego, informacje o premierach i wydarzeniach, testy samochodów i raporty, wiadomości sportowe i inne ważne informacje związane z motoryzacją, jak chociażby dotyczące inwestycji w budownictwie drogowym czy  przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki  włączeniu do serwisu tele.DOM, dostęp do tych informacji będą mieli nie tylko Internauci.


 


Autorem serwisu tele.DOM jest firma tele.DOM zajmująca się interaktywnymi rozwiązaniami dla telewizji cyfrowej, będąca spółką córką firmy ADB (Advanced Digital Broadcast)  znanej w świecie z  zaawansowanych rozwiązań  dla telewizji cyfrowej.


 


Serwis tele.DOM to  domowe centrum rozrywki, edukacji, usługi i informacji. To zintegrowana platforma dostarczająca interaktywne serwisy, stworzona z myślą o użytkownikach telewizji cyfrowej.


 


 


„tele.DOM to pierwszy taki projekt w Polsce, tworzony z myślą o użytkownikach telewizorów, którzy nie korzystają z zasobów Internetu z wielu powodów a chcieliby mieć dostęp do tego typu serwisów i usług. Serwis  tele.DOM dostępny jest w Polsce dla użytkowników dekoderów kablowej TV cyfrowej a w przyszłości naziemnych i satelitarnych. Pierwszy taki projekt w Polsce oznacza dla dostawców treści dużą szansę na bycie liderem w swojej dziedzinie. Zaprosiliśmy do współpracy najlepsze i najpopularniejsze portale internetowe, stąd obecność mojeauto.pl, firmy bardzo ważnej dla użytkownika a dla firmy tel.DOM istotnej w większej gamie dostawców ” – mówi Katarzyna Sawka Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy tele.DOM


 


 


„Jesteśmy otwarci na nowe technologie, a współpraca w ramach serwisu tele.DOM to kolejne wyzwanie. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że telewizja cyfrowa i jej interaktywność to przyszłość. Patrząc na sukcesy ADB w innych krajach, z niecierpliwością oczekujemy pierwszych efektów. Podstawowym obszarem naszej działalności jest środowisko Internetu jednak stale współpracujemy z parterami reprezentującymi inne media jak prasa czy telewizja tradycyjna. Tele.DOM to dla nas szansa na zaistnienie w telewizji cyfrowej” – mówi Michał Kluba, Prezes Zarządu Internet Service S.A., operatora mojeauto.pl. 


 


Serwis tele.DOM już w tej chwili zawiera szereg usług czy informacji, które dotychczas dostępne były tylko dla użytkowników Internetu. tele.DOM działa na ekranie telewizora dzięki specjalnej przystawce do odbioru telewizji cyfrowej i jest obsługiwany za pomocą pilota lub opcjonalnej klawiatury. Przystawka fachowo nazywana Set-Top-Boxem a  popularnie nazywana dekoderem bazuje na MHP (Multimedia Home Platform) – systemie operacyjnym, który podobnie jak Windows w świecie komputerów, umożliwia dostęp do np. serwisu przygotowanego przez mojeauto.pl. Treści te są specjalnie przygotowane na potrzeby serwisu tele.DOM, lecz nie oznacza to zmniejszenia ich walorów. System wyświetlania treści jest inny w Internecie.


 


Telewizja cyfrowa, dynamicznie rozwija się w Europie, w Polsce także zauważa się wzrost zainteresowania jej możliwościami. Sieci kablowe mogą już dziś oferować takie możliwości, gdyż posiadają infrastrukturę ułatwiającą urzeczywistnienie pełnej interaktywności. Serwis tele.DOM uruchomiony został pilotażowo w jednej z sieci kablowych w Polsce.


  


Usługi dodane, a jedną z nich jest serwis tele.DOM, stanowią nieodzowny element telewizji cyfrowej i bez wątpienia wpływa na sposób oglądania telewizji, angażując odbiorców w aktywne szukanie informacji, rozrywki czy interakcje z innymi użytkownikami.


 


 


tele.DOM Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego Holdingu ADB notowanego na Szwajcarskiej Giełdzie w Zurychu (SWX:ADBN). ADB Holding poszerzył swoją działalność biznesową o  nowy produkt – interaktywną platformę dla telewizji cyfrowej tele.DOM. W ramach tego projektu utworzono także nową firmę tele.DOM, która specjalizuje się w dostarczaniu usług interaktywnych. tele.DOM to pierwsza na świecie w całości zintegrowana platforma dostarczająca interaktywne usługi  dla telewidza. Przy pomocy STB poprzez pilota lub bezprzewodową klawiaturę widz bezpośrednio ze swojej kanapy może skorzystać z wyselekcjonowanych i odpowiednio zebranych serwisów i usług. Zaangażowaliśmy znane portale internetowe do przygotowania zawartości merytorycznej. Dzięki nim nasze serwisy zawierają najlepszej jakości treści przeznaczone dla interaktywnej telewizji cyfrowej a dotychczas dostępne wyłącznie dla internautów. Obecnie tele.DOM jest wyłącznie dostępny w Polsce.


 


Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl powstała w  2000 roku. Początkowa jej działalność polegała na sprzedaży samochodów przez Internet. W 2003 roku zmieniony został profil działalności wortalu z transakcyjnego na informacyjny. Obecnie serwis mojeauto.pl jest jednym z największych w polskim Internecie źródeł informacji o samochodowych premierach, technice, cenach samochodów, a także inwestycjach drogowych i polskim przemyśle motoryzacyjnym. Uzupełnieniem bieżących informacji są stałe działy opisujące wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP, konsumenckich testów fotelików ADAC i raport awaryjności publikowany corocznie przez Dekrę. Redakcja mojeauto.pl publikuje tez własne testy samochodów nowych.


 


Mojeauto.pl współpracuje stale z importerami i producentami samochodów w Polsce, a także salonami i komisami samochodowymi. Partnerami poszczególnych części serwisu są też instytucje finansowe, PIM, PAIiIZ, oraz wydawnictwa i firmy szkoleniowe.


 

Authors

Related posts

Top