Mojeauto.pl najpopularniejszym kanałem RSS

 

W lutym użytkownicy Cafe News poszukujący informacji na temat motoryzacji najczęściej korzystali z kanału mojeauto.pl.

Według danych z lutego ponad 15 procent wiadomości motoryzacyjnych czytanych w tym czasie przez użytkowników Cafe News pochodziło z serwisu mojeauto.pl. Tym samym w kategorii tematycznej motoryzacja mojeauto.pl okazało się najczęściej wybieranym kanałem informacyjnym  – wynika z rankingu najpopularniejszych kanałów RSS w Cafe News.

W mojeauto.pl Internauci znajdą różnorodne informacje z sektora motoryzacyjnego, informacje o niecodziennych wydarzeniach i premierach, inwestycjach drogowych, redakcyjne testy samochodów i zdjęcia, raporty i analizy. Obok aktualności publikowane są komentarze czołowych ekspertów, analityków i uznanych praktyków motoryzacji w Polsce i na świecie.

Lp.

Nazwa kanału

Popularność

1.

Mojeauto.pl

15,0%

2.

Moto.pl – Aktualności

12,0%

3.

Samar

9,7%

4.

Locos

9,6%

5.

Motoflesz.pl

7,8%

6.

INTERIA.PL – Motoryzacja

6,2%

7.

F1wm.pl

6,0%

8.

AutoCentrum.pl

4,6%

9.

Furious.pl

4,2%

10.

4safe.pl

3,7%

Tabela 1. Najpopularniejsze kanały w kategorii Motoryzacja. Ranking przygotowała firma Cafe News wraz z portalem RSSy.pl.

Popularność kanałów informacyjnych w Cafe News oceniano na podstawie liczby kliknięć w dany kanał w stosunku do liczby kliknięć ogółem we wszystkie kanały zgrupowane grupie tematycznej motoryzacja w Cafe News. W rankingu uwzględniono jedynie te źródła informacji, które są dostępne w popularnym agregatorze aktualności.

Cafe News to pierwszy w Polsce darmowy program, który grupuje najlepsze źródła informacji i pozwala nimi intuicyjnie zarządzać. Korzystający z Cafe News otrzymują  błyskawicznie na swój komputer wszystkie interesujące i określone przez nich news-y na wybrane zagadnienia i tematy. Posegregowane tematycznie kanały sprawiają, że dostęp do informacji jest łatwy, szybki i przyjazny. Cafe News to nie tylko czytnik RSS- to także innowacyjne narzędzie monitorujące i udostępniające aktualności. Obecnie Cafe News grupuje treści pochodzące z ponad 700 polskich portali i serwisów informacyjnych.

RSS – to kanał, którym za pośrednictwem odpowiedniego programu, przesyłane są do naszego komputera teksty zlokalizowane w sieci. Za wyświetlanie wiadomości odpowiada specjalne oprogramowanie zwane czytnikiem RSS. Program ten na bieżąco pobiera ze wskazanych wcześniej stron tytuły oraz nagłówki wiadomości i układa je w formie listy na pulpicie naszego komputera. Po kliknięciu w link komunikatu, aplikacja otwiera stronę, na której znajduje się pełen tekst.

Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Authors

Related posts

Top