Najlepszy rocznik 2000

Prezentujemy poniżej krótkie podsumowanie najpopularniejszych samochodów w serwisie aut używanych GEpard z podziałem na lata produkcji. Okazało się, iż łącznie największym zainteresowaniem cieszą się modele wyprodukowane w 2000 roku.


Kolejne miejsca w rankingu zajęły roczniki 1998, 1999, 1997 oraz 2001. Fakt ten nie powinien dziwić – poszukujący samochodów używanych interesują się głównie modelami 5-letnimi i nieco starszymi. Samochody takie mają wciąż modny design, gwarantują już w miarę nowoczesną technologię i są znacznie tańsze od nowych aut prosto z salonów.


W sierpniu na szczycie rankingu Top 10 Serwisu GEpard bez większych zmian. Tym razem ponownie, po miesiącu przerwy, na pierwszym miejscu znalazł się Volkswagen Passat, a za nim kolejno Opel Vectra i Opel Astra. Ford Focus znalazł się najwyżej w dotychczasowej historii rankingu (4 pozycja), a do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych marek po raz pierwszy awansowała Toyota Corolla.


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w sierpniu 2005
1. Volkswagen Passat
2. Opel Vectra 
3. Opel Astra 
4. Ford Focus
5. Honda Civic
6. Volkswagen Golf III
7. Ford Mondeo
8. Ford Escort
9. Opel Corsa
10. Toyota Corolla


Ciekawe wyniki na tym tle daje bardziej szczegółowa analiza, uwzględniająca dodatkowo rok produkcji auta. Okazuje się, że w rankingu uwzględniającym jednocześnie model i rocznik, najczęściej wyszukiwanym autem była we sierpniu Toyota Corolla z 1998 roku. Na kolejnych dwóch miejscach znalazł się Ford Focus z roku 2002 i 1999. Tuż za nim uplasował się Opel Vectra rocznik 1997 i Volkswagen Golf III rocznik 1995.


Brak Passata w czołówce świadczy o tym, że zainteresowanie tym modelem rozkłada się w miarę równomiernie na wszystkie roczniki. Nie ma rocznika szczególnie poszukiwanego przez internautów, jednak suma zainteresowania wszystkimi rocznikami tego modelu zapewnia Passatowi pierwsze miejsce w rankingu modeli. 

Authors

Related posts

Top