Najnowsze testy fotelików ADAC w mojeauto.pl

Na stronach serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl www.nowe.mojeauto.pl/foteliki pojawiły się najnowsze testy fotelików samochodowych niemieckiego automobilklubu ADAC. Publikowane od 2003 roku testy cieszą się dużym zainteresowaniem zmotoryzowanych rodziców dbających o bezpieczeństwo swoich pociech. 


 


W ramach tegorocznych testów fotelików samochodowych przeprowadzonych przez niemiecki automobilklub ADAC przebadanych zostało 25 modeli fotelików z kategorii wagowych 0+, I, II oraz III. Największą uwagę zwracano na dwa kryteria: bezpieczeństwo i łatwość obsługi. Oceną objęto także komfort i zużycie fotelika.


 


Do testów zostały wybrane modele, które spełniały normy ECE – R 44.03 (dotyczące wytrzymałości i poprawności działania), z rocznika 2006, polecone przez automobilkluby i organizacje konsumentów biorące udział w testach. W większości foteliki zostały nabyte w sklepach lub zostały wybrane losowo z magazynów producenta lub importera. Wszystkie modele zostały poddane testom w czasie zderzenia czołowego oraz bocznego. Każdy fotelik został poddany próbie z udziałem manekina o najmniejszej oraz największej dopuszczalnej wadze dla danego modelu fotelika. O ile było to możliwe, to zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Sprawdzone zostały także takie elementy jak: poprowadzenie pasów, dopasowanie do wzrostu dziecka, stabilność mocowania w samochodzie oraz zabezpieczenie głowy.


 


W serwisie, zmotoryzowani rodzice, mogą zapoznać się z kompleksowymi informacjami na temat urządzeń zabezpieczających, w tym informacje o stosunkowo nowym jeszcze rozwiązaniu, jakim jest system mocowania fotelików ISOFIX.  Ponadto można sprawdzić wcześniejsze (od 2003 roku) testy kilkudziesięciu najpopularniejszych modeli fotelików samochodowych przeprowadzone przez ADAC.


 


Serwis dostępny jest pod adresem: www.nowe.mojeauto.pl/foteliki


 


Niemiecki automobilklub ADAC (Allgemeine Deutsche Automobil-Club) jest największym w Europie i trzecim w świecie, stowarzyszeniem w branży motoryzacyjnej. Zrzeszający ponad 14 milionów członków ADAC istnieje na rynku od 1903 roku. Obecnie przedmiotem działania klubu jest dostarczanie informacji z praktycznie każdej dziedziny dotyczącej motoryzacji. Zakres działania obejmuje m.in. przeprowadzanie testów nowych modeli oraz najważniejszych elementów składowych aut, udzielanie porad prawno-finansowych, a także dotyczących codziennego użytkowania samochodów. Dla swoich członków ADAC świadczy m.in. usługi pomocy drogowej oraz napraw na drodze


 


InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.


 

Authors

Related posts

Top