Niemieckie i reszta…

Otwarcie granic, po naszej akcesji do Unii Europejskiej, oprócz gigantycznego napływu do kraju aut używanych, przyniosło także bardzo duży wzrost zainteresowania niemieckimi markami samochodów używanych.


 


Nie powinno to specjalnie dziwić. Skoro kupno kilkunastoletniego, w dobrym stanie technicznym samochodu, to po przeliczeniu wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, to dużego znaczenia zaczynają nabierać koszty związane ze sprowadzeniem auta do kraju. A że najbliżej nam do Niemiec, z krajów „starej” Unii Europejskiej, to właśnie ten rynek jest najdokładniej penetrowany przez poszukiwaczy samochodów używanych.


 


Tendencja ta znalazła odzwierciedlenie w rankingu najbardziej popularnych marek samochodów używanych serwisu GEpard w kwietniu. Aż pięć marek rodem z Niemiec znalazło się w czołowej dziesiątce, przy czym na samym czele z wyraźną przewagą uplasowały się Opel z czterema swoimi modelami w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli oraz Volkswagen z dwoma modelami. Stawkę uzupełniają dwie marki japońskie (Toyota oraz Honda) i po jednej francuskiej (Renault), włoskiej (Fiat) i amerykańskiej (Ford).


 


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w kwietniu 2006
1


Volkswagen Passat

bz

2


Opel Vectra

bz

3


Opel Astra

bz

4


Volkswagen Golf III

+ 3

5


Honda Civic


+ 1


6


Opel Corsa

+ 2

7


Ford Mondeo


– 3


8


Toyota Corolla

+ 1


9


Ford Focus


– 4


10


Opel Astra II


bz


 


 


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane marki w kwietniu 2006


1


Opel

2


Volkswagen

3


Ford

4


Renault

5


Toyota


6


Mercedes

7


Fiat


8


Audi

9


Honda


10


BMW


 


 www.mojeauto.pl


 


 


Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym. Raporty prezentowane są na stronach serwisu GEpard (www.gepardauto.pl) oraz na stronach Platformy motoryzacyjnej mojeauto.pl (www.mojeauto.pl).


 


GEpard to pierwsza w Polsce sieć dealerów samochodów używanych. Działa od grudnia 2003r. i zrzesza 200 najlepszych punktów sprzedaży autoryzowanych przez GE Money Bank. Klienci punktów GEpard mogą na miejscu załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu. W ramach Programu „Auto z Gwarancją” kupując samochód używany na kredyt otrzymują dodatkowo ubezpieczenie kosztów napraw. Punkty sieci GEpard zapewniają wysoki standard obsługi oraz służą fachową pomocą przy wyborze auta.


 


Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych


 


                                                            

hastagi na stronie:

#www gablotki pl #xrl us

Authors

Related posts

Top