Nokaut.pl – sprawdzona droga do najlepszych opon zimowych

Teaser

Kierowco! Nie pozwól, by zima kolejny rok z rzędu pokrzyżowała Twoje plany i już dziś znajdź zimowe opony idealne dla Twojego samochodu. Nie wiesz jak przebić się przez gąszcz ofert dostępnych na rynku? Skorzystaj z bezkonkurencyjnej porównywarki cenowej Nokaut.pl i znajdź najlepsze „zimówki” w atrakcyjnych cenach.

 

 

Zakup opon zimowych – jeszcze kilka lat temu uważany za zło konieczne – dla coraz większej liczby osób jest inwestycją w bezpieczeństwo własne oraz pasażerów. Idealnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy chcą porównać oferty najlepszych producentów i wiodących sklepów z ogumieniem, jest porównywarka cenowa Nokaut.pl. Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze wszystkim zmotoryzowanym użytkownikom.

Przodujące w najważniejszych światowych rankingach i atrakcyjne cenowo – takie właśnie opony zimowe można znaleźć na Nokaut.pl. Nie dziwi więc fakt, że klienci masowo odwiedzali w zeszłym sezonie strony porównywarki. Nokaut.pl odnotował prawdziwy boom oponowy w ostatnim tygodniu października, a pierwsi poszukiwacze zimowych opon coraz częściej zaglądali do tej kategorii już pod koniec września. Łącznie ponad 150 tys. użytkowników odwiedziło od końca września do ostatnich dni grudnia 2012 roku kategorię opony zimowe w porównywarce cenowej Nokaut.pl, przeglądając przy tym blisko 570 tys. ofert.

 

Na podstawie danych z ostatnich kilku lat możemy z całą pewnością potwierdzić, że szczyt sezonu na opony przypada na przełomie października i listopada. Powrót do wrześniowej dynamiki odnotowywany jest dopiero w połowie grudnia, co potwierdza informacje wskazujące na to, iż kierowcy coraz częściej rezygnują z dokonywania zakupów na ostatnią chwilę” – komentuje Monika Ostapczuk, Specjalista ds. Obsługi Klienta Biznesowego Grupy Nokaut.

Nokaut.pl nie odpuszcza również i w tym sezonie. Ponad 10 tys. produktów w zakładce opony zimowe, zmieniony w ostatnim czasie layout oraz apetyt na spełnianie nawet najbardziej wygórowanych wymagań klientów – te czynniki stanowią sprawdzoną już receptę na sukces porównywarki Nokaut.pl.

A jakie opony najczęściej zwracały uwagę osób odwiedzających Nokaut.pl w 2012 roku? Po raz kolejny niekwestionowanym liderem opon była Dębica, która pozostawiła daleko w tyle swoich głównych konkurentów: Firestone, Goodyear, Nokian, Barum, Fulda, Dunlop, Michalin i Continental. Warto w tym miejscu odnotować, iż w przypadku dwóch ostatnich producentów, wyraźnie spadło zainteresowanie internautów ich produktami. W zestawieniu natomiast po raz pierwszy pojawiła się firma Nokian.

 

Decydując się na zakup opon zimowych należy pamiętać, że – zgodnie z polskimi regulacjami – opony dopuszczone do użytkowania powinny mieć nie mniej niż 1,6 mm grubości. Stan zużycia bieżnika opony można skontrolować przez wskaźnik zużycia bądź sygnaturę TWI (Thread Wear Index), które pokazują, kiedy opona osiągnie krytyczne 1,6 mm. Wskaźnik zużycia jest zgrubieniem w zagłębieniach na środku bieżnika, zaś TWI znajduje się najczęściej na boku opony.

Regulacje prawne często jednak przegrywają w pojedynku ze stanem polskich dróg, który często odbiega od przyjętych powszechnie norm. Za gwarancję bezpieczeństwa podczas zimowej aury można więc raczej uznać bieżnik o grubości minimum 4 mm, jednak pod warunkiem, że opona ma mniej niż 10 lat. Wszystkie produkty powyżej tej granicy nadają się wyłącznie do utylizacji.

%MCEPASTEBIN%

Źródło Grupa Nokaut S.A.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top