Passat i Ople we wrześniu na podium

Pierwszy powakacyjny miesiąc przyniósł znaczne ożywienie na rynku samochodów używanych.


Wniosek taki wysnuć można na podstawie analizy zainteresowania samochodami używanymi w serwisie GEpard, które zdecydowanie wzrosło we wrześniu w porównaniu z miesiącami wakacyjnymi (lipiec, sierpień).


Nie zmieniły się natomiast znacząco gusta poszukujących aut używanych. Wciąż pierwsza trójka najbardziej popularnych modeli pozostaje bez zmian. Już kolejny miesiąc z rzędu na czele jest Volkswagen Passat, za nim zaś zamieniły się miejscami Opel Astra i Opel Vectra. Również pozostałe pozycje czołowej dziesiątki nie uległy poważniejszym zmianom, przy czym najwyższą lokatę (4.) w dotychczasowej historii rankingu zajął Ford Mondeo.


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych we wrześniu 2005


 
1


 Volkswagen Passat


bz


2


 Opel Astra


+ 1


3


 Opel Vectra


– 1


4


 Ford Mondeo


+ 3


5


 Ford Focus


– 1


6


 Honda Civic


– 1


7


 Volkswagen Golf III


– 1


8


 Ford Escort


bz


9


 Opel Corsa


bz


10


 Toyota Corolla


bz


 


Ciekawie na tym tle wygląda zestawienie najbardziej pożądanych marek. O ile pierwsze trzy miejsca nie powinny budzić żadnych wątpliwości – Opel (3 modele w czołowej dziesiątce), Volkswagen (2) i Ford (3), to już dalsze pozycje przynoszą interesujące rozstrzygnięcia. Na czwartej pozycji uplasował się Fiat (najwyżej w rankingu modeli znajduje się model Punto na 17. pozycji), dalej Renault (Clio – 18) i Mercedes (Klasa C – 30). Jak więc wynika z porównania obu zestawień modele Fiata cieszą się dużym zainteresowaniem Internautów, jednak żaden z nich nie jest na tyle „silnym modelem” by znaleźć się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli. Podobnie marka Renault jest dobrze postrzegana przez Internautów, jednak zainteresowanie modelami tej marki rozkłada się w miarę równomiernie.


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane marki samochodów używanych we wrześniu 2005


 


1

 Opel

2

 Volkswagen

3

 Ford

4

 Fiat

5


 Renault


6

 Mercedes

7


 Toyota


8

 Honda

9


 Audi


10


 BMW


 


Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym.


 


##
GEpard to pierwsza w Polsce sieć dealerów samochodów używanych. Działa od grudnia 2003r. i zrzesza 200 najlepszych punktów sprzedaży autoryzowanych przez GE Money Bank. Klienci punktów GEpard mogą na miejscu załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu. W ramach Programu „Auto z Gwarancją” kupując samochód używany na kredyt otrzymują dodatkowo ubezpieczenie kosztów napraw. Punkty sieci Gepard zapewniają wysoki standard obsługi oraz służą fachową pomocą przy wyborze auta.


Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych


 

Authors

Related posts

Top