Samochód na miarę potrzeb

Samochód idealny jest po prostu taki: akurat. Nie za duży, i niezbyt mały. Ma tyle miejsc ile trzeba, odpowiedni bagażnik, i pali tyle, ile trzeba. Z pewnością, w tym przypadku, zawsze: nie za dużo. Któż nie chciałby mieć takiego samochodu, na miarę potrzeb?

Jeśli mamy zamiar kupić samochód, myślimy od razu, jakie ma spełniać zadania. To bardzo ważne, ponieważ każdy samochód w pewnym sensie samochodem do zadań specjalnych. Te zadania specjale związane są z trybem naszego życia, z tym, jak my je prowadzimy i czego będziemy oczekiwać od naszego samochodu.

Samochód może być potrzebny do wszystkiego, czyli: do jazdy w pojedynkę, do jazdy z całą rodziną, do przewożenia małych dzieci, do wożenia zakupów, do jazdy do pracy, na wakacje, na wyjazdy służbowe itd. zatem, samochód do wszystkiego, powinien być odpowiedni. Poza tym, musi być na tyle mały, aby łatwo można było zaparkować nim w miejsce i zmieścić się na jakieś ciasne miejsce na parkingu. Powinien być też na tyle duży, aby nie ugrzęznąć w pierwszym lepszym błocie na wsi. Jak połączyć wszystkie te funkcje? Na pewno musi być coś, kosztem czegoś.

Samochód rodzinny, czyli najlepiej czterodrzwiowy, z bagażnikiem od tyłu, każde drzwi otwierane. Oczywiście, bagażnik jak największy. Dobrze byłoby aby mieścił w nim zakupy, wózek dziecięcy, czasami jakiś rowerek lub hulajnogę. I żeby jeszcze dało się do niego spakować rodzinę jadąc na miesiąc wakacji. Poza tym, samochód musi być wygodny, i przede wszystkim, sprawny.

Samochód dla osoby samotnej znów może mieć inne parametry, związane z jej życiem. Niektórzy potrzebują małego samochodu do jazdy po mieście, inni zaś dużego samochodu. Inny rodzaj samochodu jest potrzebny komuś, kto prowadzi działalność gospodarcza i wozi w nim potrzebny sprzęt. Samochód na miarę potrzeb dla każdego jest inny, dlatego, zanim kupisz samochód, zastanów się, czego od niego będziesz oczekiwał, jakie ma spełniać zadania i kogo przewozić oraz jak często.
mks

Authors

Related posts

Top