Średnia wyższa i kompakty na czele

Jednym z głównych czynników decydujących o wyborze auta używanego jest możliwość znalezienia stosunkowo taniego auta z klasy wyższej, niż gdybyśmy się zdecydowali na zakup podobnego cenowo auta nowego. Tendencję tę widać wyraźnie w serwisie GEpard, gdzie wśród najbardziej popularnych modeli znajdują się auta z klasy wyższej średniej oraz niższej średniej.


 


W czołowej dziesiątce aż sześć modeli to przedstawiciele klasy niższej średniej, czyli tzw. kompakty (Corolla, Astra, Focus, dwie generacje Golfa oraz Civic). Zdecydowanie bardziej prestiżowa klasa wyższa średnia ma wprawdzie tylko trzech swoich przedstawicieli (Passat, Vectra oraz Mondeo), ale zajmują one za to trzy czołowe pozycje w rankingu. Jedynym modelem spoza tych dwóch klas jest Opel Corsa z segmentu małych aut.


 


Jeszcze dobitniej tendencja ta jest widoczna po analizie pierwszych 50. miejsc rankingu najczęściej wyszukiwanych aut serwisu GEpard. Aż 18 modeli to auta z klasy średniej wyższej, 14 to segment kompaktów, a osiem to modele z klasy małych aut. Czterech przedstawicieli w rankingu ma klasa wyższa oraz auta dostawcze i po jednym minivany (Renault Scenic) i klasa mini (Fiat Seicento).


 


Nawet podkreślając, iż podział na klasy i segmenty jest dosyć umowny (niektóre modele z teoretycznie niższej klasy są droższe od innych większych aut), to jednak bez większego ryzyka można stwierdzić, iż rynek aut używanych daje zdecydowanie większe pole manewru dla osób zdecydowanych na zakup samochodu. Za tę samą cenę można bowiem wybrać nie tylko większe auto, ale także mniejsze lecz zdecydowanie lepiej wyposażone, z mocniejszym silnikiem, nowsze, czy też w lepszym stanie technicznym.


 


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w sierpniu 2006
1

Volkswagen Passatbz

2

Opel Vectrabz

3

Ford Mondeo+ 1

4

Toyota Corolla+ 4

5


Opel Corsa


+ 4


6

Opel Astra– 3

7


Ford Focus


– 2


8

Volkswagen Golf III

– 2


9


Volkswagen Golf IV


+ 1


10


Honda Civic


– 3


 


 


 


Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym. Raporty prezentowane są na stronach serwisu GEpard (www.gepardauto.pl) oraz na stronach Platformy motoryzacyjnej mojeauto.pl (www.mojeauto.pl).


 


GEpard to pierwsza w Polsce sieć dealerów samochodów używanych. Działa od grudnia 2003r. i zrzesza 200 najlepszych punktów sprzedaży autoryzowanych przez GE Money Bank. Klienci punktów GEpard mogą na miejscu załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu. W ramach Programu „Auto z Gwarancją” kupując samochód używany na kredyt otrzymują dodatkowo ubezpieczenie kosztów napraw. Punkty sieci GEpard zapewniają wysoki standard obsługi oraz służą fachową pomocą przy wyborze auta.


 


Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.


 

Authors

Related posts

Top