Zainteresowanie młodszymi

Samochód używany ma jedną zasadniczą przewagę nad nowym – jest tańszy i to często nawet dość znacznie. Stąd nie dziwi duże zainteresowanie tego typu samochodami, zarówno sprowadzonymi zza granicy, jak i kupionymi w kraju. Największą popularnością w serwisie GEpard w lipcu cieszyły się Vectra, Astra i Passat.


 


Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej liczba używanych aut przywiezionych do kraju z terenu innych państw członkowskich rosła z miesiąca na miesiąc. W tym roku, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, trend ten wciąż się utrzymywał do czerwca, kiedy to po raz pierwszy od kilku miesięcy liczba sprowadzonych samochodów spadła (o 5,5% w stosunku do maja) i łącznie od początku roku wynosi już ponad 440 tys. sztuk. Co cieszy, to fakt, iż w strukturze sprowadzonych samochodów coraz większy udział aut niezbyt jeszcze starych, a przecież w dobrym stanie technicznym. W czerwcu auta do pięciu lat stanowiły 9,5%, w wieku 5-10 – 33%, a do 15 lat – 50%.


 


Jeszcze większe zainteresowanie młodszymi używanymi widać analizując strukturę popularności w serwisie GEpard. Tutaj zainteresowanie samochodami maksymalnie pięcioletnimi stanowi nieco ponad 20%, a największą popularnością cieszą się auta od 5 do 10 lat – prawie 55%. Można sądzić, iż to popyt sam unormuje sytuację na rynku używanych. Ich liczba powinna się stopniowo zmniejszać, a największy udział powinny stanowić modele z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych.


 


W lipcu w rankingu Top 10 Serwisu GEpard bez niespodzianek. Na samym czele czwórka niezwykle popularnych niemieckich modeli – Opel Vectra i Opel Astra oraz Volkswagen Passat i Golf. To oczywiście zrozumiałe, skoro większość oferowanych na rynku aut używanych stanowią te sprowadzone zza granicy, głównie zza naszej zachodniej granicy.


 


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w lipcu 2005

1

Opel Vectra

+ 1


2

Opel Astra

+ 1


3

Volkswagen Passat

– 2


4

Ford Focus

bz


5

Volkswagen Golf III

+ 1


6

Honda Civic

– 1


7


Ford Mondeo


bz


8

Opel Corsa

bz


9


Opel Omega


bz


10


Ford Escort


bz

Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym.

Authors

Related posts

Top