Wiadomości branżowe

Burza mózgów nad bezpieczeństwem na polskich drogach – ambasadorzy akcji #postępyRobię

Liderzy opinii i pasjonaci, a na co dzień kierowcy poruszający się po polskich drogach. Tę podwójną perspektywę wykorzystają czołowi motoblogerzy biorący udział w akcji #postępyRobię, organizowanej przez ERGO Hestię. Już w najbliższy weekend w Mikołajkach blogerzy wezmą udział w warsztatach, które będą miejscem styku

Liderzy opinii i pasjonaci, a na co dzień kierowcy poruszający się po polskich drogach. Tę podwójną perspektywę wykorzystają czołowi motoblogerzy biorący udział w akcji #postępyRobię, organizowanej przez ERGO Hestię.

Już w najbliższy weekend w Mikołajkach blogerzy wezmą udział w warsztatach, które będą miejscem styku pasjonatów motoryzacji oraz ekspertów z zakresu bezpiecznej jazdy i ubezpieczeń. Wykorzystując jednocześnie wiedzę i doświadczenie ambasadora akcji Michała Kościuszko spróbują opracować inicjatywy, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach.

Zazwyczaj komunikacja miedzy kierowcami a osobami zajmującymi się tematyką ubezpieczeń ma miejsce podczas zawarcia polisy, a potem dopiero kiedy dochodzi już do jakiegoś mało przyjemnego zdarzenia np. wypadku, awarii, stłuczki czy spotkania z homarem kaskaderem komentuje Tommy Prentki, autor bloga Prentki-Blog.pl. My, blogerzy, mając na co dzień kontakt zarówno ze swoimi czytelnikami jak i dzięki tego rodzaju spotkaniom z ekspertami ze swoich dziedzin, możemy w fajny sposób filtrować i przekazywać wartościowe z naszego punktu widzenia informacje mogące tym nieprzyjemnym wydarzeniom zapobiegać lub przynajmniej łagodzić ich skutki – dodaje Prentki.

Efektem akcji #postepyRobię będą nie tylko porady zawarte w multimedialnym Niecodziennym Poradniku Codziennej Jazdy, ale również plan dalszego zaszczepiania w kierowcach chęci do robienia postępów każdego dnia, świadomie.

Blogerzy inspirują do działania swoich czytelników niemal codziennie – zbierają opinie, przedstawiają swoje propozycje, dyskutują ze swoją społecznością. Wypowiadają się także na łamach bloga postępyrobię.pl, który powstał dla osób chcących dzielić się swoimi spostrzeżeniami i patentami na sprawną jazdę. Wszelka aktywność w ramach bloga będzie kształtowała ostateczną treść Niecodziennego Poradnika Codziennej Jazdy, dzięki czemu stanie się on wspólnym dziełem wszystkich polskich kierowców.

– Motoryzacja jest dla nas pasją, a poruszanie się po drogach ważną częścią życia. Dlatego jedziemy do Mikołajek spotkać się z Michałem Kościuszko, dla którego jazda samochodem jest nie tylko zamiłowaniem, ale i pracą zawodową. Efektem burzy mózgów kierowcy rajdowego i blogerów motoryzacyjnych z pewnością będzie wiele przemyśleń, które pomogą nam stworzyć poradnik dla kierowców, jakiego jeszcze nie było. Liczymy, że skorzystają z niego zarówno młodzi stażem kierowcy, jak i osoby posiadające prawo jazdy od wielu lat
– podsumowuje Magdalena Grzeca-Kamińska, współautorka bloga antymoto.com.

A to już wiesz?  Poczta Polska: paczek już o 66 proc. więcej

Każdego, kto chce wnieść swój wkład we wzmacnianie kultury i bezpieczeństwa na drodze ERGO Hestia zachęca do aktywnego uczestnictwa w akcji i śledzenia bloga oraz wydarzenia na Facebooku lub przesłania swojego komentarza na adres [email protected].

Partnerem akcji jest wydawnictwo Helion, a patronem medialnym Radio RMF.

***

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Hestia SA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy