Porady

Samochód dla starszej osoby

Samochody często są reklamowane, jako różnego typu spełniające się potrzeby. Inaczej wygląda reklama samochodu rodzinnego, jeszcze inaczej małego autka dla singla, a jeszcze inaczej super szybkiego samochodu dla bogatego.

Nie spotkałam się jednak jeszcze z typową reklamą samochodu dla starszych osób. Była jednak, w której dotarło do każdego z nas: trzeba mieć pieniądze, synku. Jednak w reklamie samochodu typowego dla starszych, chodziłoby raczej o dostosowanie jego pewnych funkcji czy elementów wyposażenia dla osób w podeszłym wieku.

Tak jak są reklamy telefonów komórkowych dla osób starszych, i rzeczywiście reklamuje się telefony dostosowane pod pewnymi względami dla osób po 70-tce czy starszych. Np. takie telefony mają duże klawisze, i większe wyświetlacze. Chodzi o to, że muszą być dostosowane dla osób, które mają większe czy mniej sprawne palce, gorszy wzrok i ogólnie gorszą koordynację.

Jak zatem miałby wyglądać samochód dla osób starszych? Czy w ogóle możliwe jest dostosowanie go do wieku? Przecież osoba prowadząca samochód, z założenia, musi być sprawna, aby móc jeździć samochodem. Musi mieć też dobry wzrok, czy nosić okulary lub soczewki, jeśli ma wadę. Zatem, w przypadku samochodu dla starszych, raczej poszlibyśmy w kierunku komfortu, większego komfortu, np. lepszej regulacji fotela, sterowanie lusterkami, nawet tym wstecznym. Zima zaś, koniecznie opcje odmrażania szyb, odśnieżania samochodu poprzez jakieś specjalne funkcje.

Samochód dla starszej osoby powinien mieć też odpowiedni bagażnik: bagażnik o dobrych rozmiarach daje bowiem pewną swobodę podróżowania z większa ilością bagaży. Ważne jest też to, aby wygodnie zapakować i wypakować zakupy. W bagażniku dobra byłaby zatem opcja jakiegoś podnośnika, który wciąga do środka ustawiony na nim przedmiot, a także wysuwa go i zniża się do poziomu gruntu, aby go łatwo można było zdjąć.

Każdy chciałby mieć dobry samochód. Samochód, który się psuje, nie nadaje się z pewnością dla starszej osoby. Trzeba bowiem mieć dużo siły i cierpliwości, aby jeździć z nim po warsztatach. Dlatego też, samochód dla starszego, powinie być w miarę możliwości bezawaryjny.
mks

hastagi na stronie:

#samochĂłd #samochĂłd dla starszej osoby #samochod dla starszych osob #dobry samochód dla starszej osoby #jakie auto dla starszej osoby #saamochod dla osopy starszej #samochód dla starszej osoby

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cymi   #emy   #jest   #kszo   #kty   #limy   #nowy   #reklamacja   #takim   #zane   #zwi