Wiadomości branżowe

Focus i Fabia atakują Civica

Ponownie w maju na czele rankingu Top Ten mojeauto.pl znalazła się Honda Civic, choć kolejne modele już dość wyraźnie „depczą jej po piętach”. Szczególnie drugie miejsce Forda Focusa może świadczyć, iż już za miesiąc dojdzie do

Ponownie w maju na czele rankingu Top Ten mojeauto.pl znalazła się Honda Civic, choć kolejne modele już dość wyraźnie „depczą jej po piętach”. Szczególnie drugie miejsce Forda Focusa może świadczyć, iż już za miesiąc dojdzie do zmiany lidera.


 


Na początku roku wydawało się, iż tonu tegorocznej rywalizacji nadawać będą Honda Civic oraz Fiat Grande Punto. O ile ten pierwszy model spełnia te oczekiwania (czterokrotne zwycięstwo w miesięcznych rankingach), to nowość Fiata powoli oddala się od ścisłej czołówki. Do walki o pierwszą lokatę zdecydowanie włączyły się ubiegłoroczni liderzy – Ford Focus oraz Skoda Fabia, oraz Opel Astra. Trzecia generacja Astry z miesiąca na miesiąc awansuje w tym roku w rankingu i już udało się jej wyrównać swój najlepszy wynik w historii – czwartą lokatę (notabene uzyskaną także w maju ubiegłego roku).


 


Po raz pierwszy za to do pierwszej dziesiątki awansowała Honda City, mały miejski samochód, który debiutował na naszym rynku w lutym br. Tylko jedna dostępna wersja silnikowa, benzynowa jednostka 1,4/83 KM, ceny zaczynające się od 43.800 zł, nadwozie typu sedan nie spowodowały jakiegoś gwałtownego wzrostu zainteresowania i dopiero obecność w ostatnim okresie w wielu mediach spowodowała, że w maju Honda City cieszyła się już sporą popularnością. Czy jednak utrzyma się ona na kolejne miesiące? Jeden z bezpośrednich konkurentów, Dacia Logan, zdołał nawet w zeszłym roku jeden raz awansować na pierwsze miejsce w rankingu.


 


Z majowych nowości największą „karierę” wróżymy małemu Peugeotowi – modelowi 207. Choć jego poprzednik, Peugeot 206, który w ubiegłym roku dość regularnie bywał w miesięcznych rankingach, wciąż jeszcze jest w sprzedaży, to jednak większe zainteresowanie powinno skupić się na modelu 207. Pozostałe nowości, które pojawiły się w sprzedaży w maju, raczej są przeznaczone dla klientów dysponujących nieco większą gotówką, dlatego też szanse na zaistnienie w rankingu Top Ten takich modeli jak BMW Z4 Coupe, Volvo S80 czy też Mercedes klasy E są dużo mniejsze.


 


TABELA 1 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane modele w maju 2006Miejsce

Zmiana

Modele samochodów

Punkty*

1


bez zmian

Honda Civic

15094


2


+ 1

Ford Focus

14897


3


– 1

Skoda Fabia

13221


4


+ 1

Opel Astra III

11754


5


+ 3


Toyota Avensis


11259


6


bez zmian

Toyota Corolla

11135


7


– 3


Fiat Grande Punto


11037


8


– 1


Toyota Yaris


9917


9


+ 1


Skoda Octavia


8398


10


+ 1


Honda City


7293


* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe


 


Czy ten rok będzie należał bezapelacyjnie do Toyoty? Jak na razie wszystko na to wskazuje, bo poza lutym, kiedy na szczycie rankingu znalazł się Fiat, to właśnie ta japońska marka zwyciężała w pozostałych miesięcznych zestawieniach. Ale skoro ma się aż trzech przedstawicieli (modele) w pierwszej dziesiątce, to taki wynik nie powinien być żadnym zaskoczeniem.


 


Na uwagę w rankingu marek zasługuje także wysoka pozycja Forda, najwyższa w tym roku, co może oznaczać ponowne włączenie się do walki o najwyższe miejsce na podium. Mimo wprowadzenia do pierwszej dziesiątki drugiego modelu (oprócz Civica, także City), Honda trochę niespodziewanie spadła w rankingu o jedną lokatę. Warto zwrócić także uwagę na powrót po pół roku do najlepszej dziesiątki francuskiego Peugeota.


 


 


TABELA 2 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane marki w maju 2006Miejsce

Zmiana

Marka

Punkty*

1


bez zmian


Toyota


47846


2


bez zmian


Opel


40406


3


+ 3


Ford


37414


4


bez zmian


Volkswagen


36673


5


– 2


Fiat


36426


6


– 1


Honda


34350


7


bez zmian


Mercedes


34059


8


+ 2


BMW


29687


9


– 1


Skoda


28162


10


+ 2


Peugeot


26747


* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe


 


Samochody użytkowe:


 


Do Mercedesa Sprintera na pierwszej pozycji rankingu dla najbardziej popularnych aut dostawczych można się już było przyzwyczaić. A tymczasem na rynku pojawiła się nowa generacja tego modelu, która tylko powinna zwiększyć jeszcze zainteresowanie tym autem. Na to wygląda, że na dłużej w ścisłej czołówce zadomowiły się także Volkswagen Transporter i Ford Transit, które zajęły odpowiednio drugą i trzecią lokatę. Jak widać, to duża gama dostępnych wersji nadwoziowych, silnikowych, o różnym rozstawie osi i wysokości dachu to te cechy, które powodują, że potencjalny klient poszukuje idealnego dla siebie pojazdu właśnie wśród tego typu aut.


 


Nie można oczywiście w tym rankingu pominąć aut typu pickup. Wciąż cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem i można już chyba zacząć się zastanawiać, czy to jeszcze jest jakaś chwilowa moda, spowodowana korzystnymi rozwiązaniami podatkowymi przy zakupie tych aut, czy też jakieś inne cechy decydują o tak sporej ich popularności. W maju w pierwszej dziesiątce znalazły się aż cztery takie modele, w tym po raz pierwszy w tym roku Toyota Hilux.


 


TABELA 3 – TOP TEN mojeauto.pl – najczęściej oglądane auta użytkowe w maju 2006Miejsce

Zmiana

Marka

Punkty*

1


bez zmian

Mercedes Sprinter

2489


2


bez zmian


Volkswagen Transporter


1926


3


bez zmian


Ford Transit


1766


4


+ 4


Mitsubishi L200


1736


5


+ 2


Gaz Gazela


1709


6


– 2


Nissan Pickup


1677


7


– 2


Mercedes Vito


1641


8


+ 1


Nissan Navara


1594


9


– 3


Fiat Ducato


1519


10


+ 2


Toyota Hilux


1154


* liczba punktów przyznana na podstawie analiz oglądalności stron poszczególnych wersji samochodów w serwisie Auta Nowe


 


 


www.mojeauto.pl


 


 


Codziennie tysiące Internautów odwiedza strony internetowej platformy motoryzacyjnej mojeauto.pl w poszukiwaniu informacji na temat nowych samochodów dostępnych w Polsce. Używając „konfiguratora samochodów” Internauci mogą zapoznać się z aktualną ofertą rynkową, cennikami samochodów, promocjami, mogą „zbudować” interesujący ich samochód: wybierając markę, model, wersję oraz kolorystykę i wyposażenie dodatkowe. Wybory Internautów zliczane są w czasie przeglądania udostępnionej przez mojeauto.pl unikalnej bazy danych, zawierającej szczegółowe opisy samochodów nowych dostępnych na polskim rynku. W ten sposób powstaje comiesięczny ranking dziesiątki najpopularniejszych samochodów w polskim Internecie.


 

Raporty TOP TEN mojeauto.pl przygotowywane są od początku 2004 roku (od grudnia 2004r. zliczane są również „głosy” użytkowników portalu Onet.pl). Przypomnijmy: w 2005 roku w rankingu Top Ten mojeauto.pl zwyciężył Ford Focus, otrzymując jedyny w polskim Internecie tytuł Internetowy Samochód Roku 2005. Za 2005 rok przyznana została także nagroda w kategorii Internetowy Samochód Użytkowy Roku 2005 dla Mercedesa Sprintera.


 


 


Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.


 


 


hastagi na stronie:

#dacia mała loc:PL

A to już wiesz?  Wrześniowy atak Rio

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy