Aktualności

Cook LikeThat, co tydzień, zaskakuje nas nowymi przepisami i idealnie dobranymi składnikami

Cook LikeThat – lepsza strona gotowania Co na obiad – to pytanie, które spędzanam często sen z powiek. Jeżeli już wymyślimy, co chcielibyśmy ugotować,musimy wybrać

Cook LikeThat – lepsza strona gotowania

Co na obiad – to pytanie, które spędzanam często sen z powiek. Jeżeli już wymyślimy, co chcielibyśmy ugotować,musimy wybrać się na zakupy. Błądzimy w sklepowych alejkach i stoimy w kolejkach do niejednej kasy. Po powrocie do domu, brakuje nam siły nawet na myślenie o gotowaniu. Czy obiad musi tak wyglądać? Już nie! Czas na kulinarną rewolucję, czyli Cook LikeThat – usługę,która łączy możliwość wyboru ciekawego menu,zdostawą odmierzonych, wyselekcjonowanych produktów,wraz z przepisami. Od dzisiaj gotowanie to czysta przyjemność!

Polacy pokochali gotowanie. Stacje telewizyjne prześcigają się w tworzeniu programów
o tematyce kulinarnej, jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne targiz regionalnymi i/lub ekologicznymiproduktami, a centra miast wypełniają restauracje oferujące dania z całego świata. Coraz częściej inspirujemy się smakami poznanymi w podróży, zaczynamy eksperymentować z gotowaniem i przywiązujemy większą wagę do jakości kupowanych produktów. Czy możnaodnaleźć sięw tym kulinarnym szaleństwie? Twórcy Cook LikeThat udowadniają, że tak!
Cook LikeThat to absolutna nowość na polskim rynku kulinarnym. Formuła, na której bazowali założyciele firmy, cieszy się ogromnym powodzeniem w wielu krajach europejskich oraz w USA. Usługa skierowana jest do ludzi, którzy chcą gotować smaczne i różnorodne posiłki w domu, ale planowanie oraz czasochłonne zakupy skutecznie stają im na przeszkodzie.Założycielami firmy są Katarzyna i Kamil Lewandowscy, którzy na pomysł wpadli, myśląc o swoich potrzebach i oczekiwaniach względem gotowania.

Jako osoby pracujące i rodzice małego dziecka borykamy się z typowym problemem chronicznego braku czasu. Niemniej lubimy dobrze zjeść i spotkać się z rodziną, czy znajomymi przy stole. Gotowanie dla siebie i dla innych sprawia nam radość, ale przyjemność ta poprzedzona jest dużym nakładem czasu, którego zwyczajnie nie mamy. Dodatkowo produkty, których użyliśmy raz czy dwa zalegały potem przez kolejne miesiące, a finalnie kończyły w koszu. Chcieliśmy wiedzieć co jemy i eksperymentować w kuchni, więc szukaliśmy sposobu, który pozwoli nam pozostawić przyjemność wspólnego gotowania, eliminując jednocześnie związane z nim niedogodności. Tak zrodził się pomysł na Cook LikeThat.– mówi Katarzyna Lewandowska, właścicielka.

A to już wiesz?  Monitor z funkcją dotyku – nowy wymiar pracy i rozrywki

Przepis na Cook LikeThat jest niezwykle prosty. Wystarczy z menu zamieszczonego na stronie internetowej, wybrać interesujące nas dania i złożyć zamówienie. Wszystkie produkty, niezbędne do ich przygotowania, zostaną dostarczone nam do domu. W przesyłce znajdują się już odmierzone, oddzielnie zapakowane składniki oraz przepis jak krok po kroku stworzyć danie. Produkty takie jak mięso, czy ryby pakowane są próżniowo, co pozwala im zatrzymać świeżość do czasu ich przyrządzenia. Po rozpakowaniu paczki, nie pozostaje nam nic innego jak oddać się przyjemności gotowania.

Zamówienia i dostawa odbywają się w cyklu tygodniowym. To w połączeniu z systemem wcześniejszego zamawiania pozwala nam na zachowanie maksymalnej świeżości składników, trafiających do klientów. Zdajemy sobie sprawę, że klienci oprócz wygody, oczekują od naszej usługi najwyższej jakości dostarczanych produktów. Dla nas to obszar, w którym nie tolerujemy kompromisów, dlatego staramy się, by pochodziły tylko ze sprawdzonych źródeł i od lokalnych producentów – dodaje Kamil Lewandowski, właściciel.

Poznaj naszego szefa kuchni Filipa!

Filip Kosiń – od dziecka wiedział, że będzie kucharzem. Fascynowało go wszystko, co było związane z jedzeniem, smakiem, teksturami. W celu zaspokojenia swojej ciekawości podjął studia na kierunku technologii żywności. Teoria to jednak za mało, dlatego szybko postanowił zrezygnować ze studiów i poszukać innej drogi. Chęć zdobycia praktycznych umiejętności zadecydowała o wyjeździe do Wielkiej Brytanii. Jego kulinarna podróż od Wysp Normandzkich, przez Londyn, aż po Leeds, trwała ponad 5 lat. Tam uczył się od najlepszych kucharzy z Anglii, Francji i Niemiec. Zwieńczeniem podróży było zdanie egzaminu „Applied AbilityAwards AAA – Chef” w Londynie.
Po powrocie do kraju, objął stanowisko szefa kuchni w jednej z warszawskich restauracji. Ciągła chęć poszerzania wiedzy skierowała go do jednej z najlepszych restauracji w Polsce – Tamka 43. Początkowo pod okiem Roberta Trzópka, a obecnie jako zastępca Szefa Kuchni (Rafała Hreczaniuka) wspólnie tworzą wyjątkowy smak tego miejsca.

A to już wiesz?  Jakie jest Volvo XC90?

Poza pracą zawodową pomaga restauracjom układać menu, prowadzi zajęcia z gotowania i organizuje prywatne imprezy, gdzie może robić to, co lubi najbardziej – dzielić się swoim kulinarnym zamiłowaniem. W Cook LikeThat, co tydzień, zaskakuje nas nowymi przepisami i idealnie dobranymi składnikami.

Doświadczenie:
• Zastępca szefa kuchni w restauracji „Tamka 43”, Warszawa (aktualnie).
• Szef Kuchni w restauracji „Pauza Café”, Warszawa.
• Kucharz (Chef de partie) w hotelu „Mallmaison”, Leeds, Wielka Brytania.
• Kucharz (Chef de partie) w wielokrotnie nagradzanym Brassiere “The CourtyardBrassiere”, Guernsey.
• Kucharz (Chef de partie) w hotelu “Bella Luce Hotel” ***, Guernsey.
• Kucharz w “All In Black” cafe, Guernsey.
• Zastępca szefa kuchni w hotelu “WaysideCheer Hotel”, Guernsey.
• Kucharz w restauracji “Saint Traffo”, Warszawa.

Wszystkie propozycje potraw przygotowywane są przez Filip Kosinia, szefa kuchni
z wieloletnim doświadczeniem, pracującego w jednej z najlepszych, stołecznych restauracji. Menu, składające się zarówno z dań mięsnych jak i wegetariańskich, zmienia się co tydzień, a cena za porcję waha się pomiędzy 19 a 27 zł. Obecnie usługa dostępna jest na terenie Warszawy i okolic, chociaż właściciele firmy mają w planach uruchomienie dostawrównież w innych miastach w Polsce.

Cook LikeThat ma szansę stać się kolejnym etapem na kulinarnymszlaku Polaków i interesującą odpowiedzią na rosnącą świadomość konsumentów.

Więcej informacji na stronie www.cooklikethat.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy