Samochody Wiadomości branżowe

Ekspansja wrocławskiego dealera Mercedes-Benz

2 maja br. salon i serwis Mercedes-Benz w Zielonej Górze przejęła wrocławska spółka Mirosław Wróbel. To już szósta, po Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Pietrzykowicach i Lubinie lokalizacja tego dealera, który zarządza drugą co do wielkości  siecią dealerską Mercedes-Benz w Polsce!Zdobywca tytułu Dealer 2012 roku, posiadająca 20-letnie

Teaser

2 maja br. salon i serwis Mercedes-Benz w Zielonej Górze przejęła wrocławska spółka Mirosław Wróbel. To już szósta, po Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Pietrzykowicach i Lubinie lokalizacja tego dealera, który zarządza drugą co do wielkości  siecią dealerską Mercedes-Benz w Polsce!

Zdobywca tytułu Dealer 2012 roku, posiadająca 20-letnie doświadczenie w branży samochodowej spółka Mirosław Wróbel konsekwentnie realizuje politykę dynamicznego rozwoju. I to w sytuacji, gdy o kryzysie rynku dealerskiego mówi się na okrągło.

Rozbudowa sieci dealerskiej jest naszym pomysłem na rozwój i stabilizację biznesu – mówi Michał Łuczak, prezes spółki Mirosław Wróbel. – Realizujemy ją konsekwentnie od wielu lat, ale przejęcie działalności w Zielonej Górze to bardzo znaczący krok. Uzyskujemy jednocześnie lokalizację w kolejnym, trzecim już województwie (działaliśmy dotąd na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie) oraz dostęp do rynku o dużej wielkości i potencjale. Sieć naszych punktów obejmuje w tej chwili niemal całą południowo-zachodnią Polskę.

Rozwój sieci dealerskiej nie pozostaje bez wpływu na klientów. Zwiększają się możliwości ich obsługi , klienci mogą korzystać z każdej lokalizacji, w każdym punkcie mają zagwarantowane te same usługi i standardy.
W ubiegłym roku spółka Mirosław Wróbel wdrożyła najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne. Wszystkie zasoby IT firmy zostały przeniesione do chmury, a oddziały połączyła wirtualna sieć teleinformatyczna. Nowy zielonogórski oddział już funkcjonuje w korporacyjnej sieci wrocławskiego dealera.

Salon i serwis w Przylepie koło Zielonej Góry działa od 1996 roku, autoryzację Mercedes-Benz uzyskał w 1998 roku. Dotąd prowadziła go spółka Autoservice, która oferowała sprzedaż i naprawę samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i używanych. To jedyny autoryzowany przedstawiciel Mercedes-Benz na terenie województwa lubuskiego. Miłośnicy samochodów z trójramienną gwiazdą najbliższe punkty obsługi i salony znajdą dopiero w Poznaniu i Szczecinie.

Od 2 maja br. wszystkie autoryzacje Mercedes-Benz obiektu w Zielonej Górze zostały przekazane spółce Mirosław Wróbel. Ten fakt nie wpływa na funkcjonowanie salonu i serwisu, które działają normalnie. Wrocławski dealer przejął 56 pracowników spółki Autoservice a jej dotychczasowy prezes Janusz Gurgul zasilił grono kadry menedżerskiej firmy Mirosław Wróbel.

A to już wiesz?  Samochód na miarę potrzeb

Spółka Mirosław Wróbel to renomowany dealer samochodów Mercedes-Benz. W ubiegłym roku obchodziła 20-lecie.  Rocznie sprzedaje ponad 1000 samochodów, 10 000 aut trafia do jej serwisu, który przeprowadza ponad 25 000 napraw rocznie. W 2012 roku firma uruchomiła najnowszej generacji, ekologiczne Centrum Blacharsko-Lakiernicze, które funkcjonuje na rzecz wszystkich oddziałów.

O firmie:
 
Mirosław Wróbel Sp. z o.o. to dealer samochodów Mercedes-Benz, jedyny na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i województwie lubuskim, który posiada autoryzację na sprzedaż i serwis wszystkich typów samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych marki Mercedes-Benz, a także dealer marki Mazda. Historia firmy rozpoczęła się w 1989 roku od budowy niewielkiego warsztatu samochodowego. W 1992 roku firma otrzymała autoryzację Mercedes-Benz.

Obecnie spółka Mirosław Wróbel to osiem oddziałów zlokalizowanych we Wrocławiu, w Opolu, Jeleniej Górze, Pietrzykowicach, Lubinie i Zielonej Górze. W ramach tej sieci działa salon Mazdy w Opolu oraz uruchomione w 2012 r. najnowocześniejsze na Dolnym Śląsku Centrum Blacharsko-Lakiernicze.

Firma zatrudnia ponad 320 pracowników, a marka kojarzona jest z wysoką jakością, prestiżem i elegancją. Spółka skutecznie konkuruje z innymi podmiotami na rynku autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz, zajmując czołowe miejsca na listach rankingowych. W 2012 roku zdobyła tytuł Dealera Roku Mercedes-Benz oraz Dealera Dobrych Uczynków.

www.wrobel.mercedes-benz.pl

< 240843" >

Źródło PR time. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy