Samochody

Jak działa samochód

Samochód składa się z bardzo wielu elementów, i opisanie, jak działa w kilku zdaniach byłoby niemożliwe, jednak napiszemy o kilku jego elementach, jakie mają wpływ

Samochód składa się z bardzo wielu elementów, i opisanie, jak działa w kilku zdaniach byłoby niemożliwe, jednak napiszemy o kilku jego elementach, jakie mają wpływ na działanie samochodu.
Kierownica – jest połączona z dwoma drążkami skręcającymi przednie koła.

Dźwignia zmiany biegów – biegi umożliwiają prace silnika z określona prędkością, podczas gdy samochód jedzie wolniej lub szybciej.

Większość samochodów ma cztery lub pięć biegów przednich i jeden wsteczny. Filtr powietrza – powietrze zasysane do silnika zostaje oczyszczone przez zmieszanie z benzyną. Chłodnica – to coś do chłodzi wodę przepływająca przez silnik. Wentylator ułatwia chłodzenie wody przez owiewanie jej powietrzem. Prądnica – w czasie pracy silnika prądnica wytwarza prąd elektryczny, który jest magazynowany w akumulatorze.

Kolejny element, to rozdzielacz zapłonu. Ten rozdzielacz sprawia, ze świece zapłonowe działają w konkretnej kolejności, anie wszystkie naraz. Wał napędowy – przenosi ruch silnika na koła. Mechanizm różnicowy – zawiera on zestaw wzajemnie połączonych kół zębatych. To umożliwia niezależne poruszanie się z każdego kół napędzających z różną prędkością, wtedy, kiedy samochód skręca. Półośka – łączy koła napędzające z mechanizmem różnicowym.

Tłumik wycisza hałas powstający przy wydechu. Musi być w samochodzie po to, aby za bardzo nie hałasował. Choć bardzo popularne jest bawienie się w tuningowanie samochodu – czyli sprawianie, aby tłumik był tak uregulowany i tak zbudowany, ze samochód czy motor wytwarza jak najwięcej hałasu.

W wielu nowych samochodach są urządzenia zwane katalizatorami, które pozwalają zmniejszyć ilość zanieczyszczeń zawartych w gazach wydechowych. Amortyzatora zaś sprawia to, że samochód nie kołysze się zbytnio. Gdyby go nie było,m samochód kołysałby się długo po każdej nierówności w terenie. Strach się bać, co byłoby na polskich drogach bez amortyzatora w samochodzie.

Inne elementy samochodu to: wycieraczki, akumulator, hamulec ręczny, zbiornik paliwa i najważniejsza rzecz: silnik. Silnik dla samochodu jest jak serce dla człowieka. Silnik benzynowy pracuje w następstwie wielkich wybuchów powstających w cylindrach. Gaźnik miesza benzynę z powietrzem. Ta mieszanka zasysana jest w określonej kolejności do cylindrów. Następnie jest ona zapalana przez iskrę elektryczną, jaka powstaje w świecy zapłonowej. Wybuchająca benzyna wytwarza gorąc gazy o podwyższonym ciśnieniu, które naciskają na tłok. One zaś przesuwając się w dół, poruszają wał korbowy. Za jego pośrednictwem obraca koła. Większość silników samochodowych to silniki czterosuwowe. W nich tłok przesuwa się cztery razy pomiędzy kolejnymi wybuchami. Czyli jeden wybuch następuje tu raz na dwa obroty wału.

A to już wiesz?  Polska nawigacja na Androida

Silnik jest bardzo ważny dla każdego samochodu. O niego najbardziej należy dbać, a także o inne elementy samochodu, które mają bezpośredni wpływ na działanie silnika.
mks

hastagi na stronie:

#jak działa samochĂłd #jak dziala samochod #działanie samochodu #jak działa auto #jak działa samochód #samochĂłd działanie #dzialanie samochodu #jak działa rozdzielacz samochodzie #jak działa samochod #jak działa auto

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy