Samochody Wiadomości branżowe

Hänninen pierwszym kierowcą teamu testującego WRC Hyundaia

Fiński kierowca, Juho Hänninen w zespole testującym model i20 WRC Hyundaia Hyundai Motorsport ogłosił, że jednym z kierowców testowych modelu i20 WRC został Fin, Juho Hänninen. Rozbudowa zespołu testującego jest kluczowym elementem przygotowań firmy do startu w rajdach w 2014, wpływającym na stworzenie konkurencyjnego i niezawodnego samochodu rajdowego. Aktualnie model i20

Teaser

  • Fiński kierowca, Juho Hänninen w zespole testującym model i20 WRC Hyundaia

Hyundai Motorsport ogłosił, że jednym z kierowców testowych modelu i20 WRC został Fin, Juho Hänninen. Rozbudowa zespołu testującego jest kluczowym elementem przygotowań firmy do startu w rajdach w 2014, wpływającym na stworzenie konkurencyjnego i niezawodnego samochodu rajdowego. Aktualnie model i20 WRC przechodzi serię intensywnych testów i prób w zróżnicowanych warunkach terenowych Europy.

Hänninen jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców na europejskim rynku rajdowym. Ma na koncie sukcesy w Rajdowych Mistrzostwach Europy w latach 2011 i 2012, w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata Super 2000 oraz podium w serii Intercontinental Rally Challenge w 2010 r. Jego obecność w teamie testującym Hyundaia jest nieocenionym wkładem w przygotowania firmy do powrotu do WRC.

– Jestem zaszczycony, że mogłem powitać Juho na pokładzie programu testowego Hyundai Motorsport, prowadzonego w sezonie 2013 i jestem pewien, że jego ogromne doświadczenie będzie bardzo pomocne w dalszym rozwoju naszego projektu. Współpraca z kierowcami testującymi dostarczy nam informacji bezcennych w kontekście wyzwań, które czekają nas w przyszłorocznym sezonie rajdowym. – powiedział Michel Nandan, szef zespołu rajdowego Hyundaia.

Hyundai ogłosi niedługo także drugiego kierowcę testującego, aby ostatecznie, pod koniec bieżącego roku, zaprezentować kierowców, którzy zajmą fotel i20 WRC podczas rajdów w 2014 roku.

Cieszę się, że jestem częścią programu testowego WRC Hyundaia. To wspaniałe móc pracować tak blisko z producentem samochodu rajdowego i tym samym mieć wkład w to wielkie przedsięwzięcie. Pierwszy test i20 WRC był bardzo pozytywny. Jestem pod wrażeniem ogromu pracy, jaki zespół Hyundaia wkłada w przygotowania, szczególnie, że wszystko dzieje się bardzo szybko. Współpraca przebiega komfortowo i z niecierpliwością czekam na wspólne wyzwania drugiego półrocza 2013 r. – skomentował Juho Hänninen.

 

 

Źródło Hyundai Motor Poland. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Mojeauto.pl dostępne w serwisie interaktywnym tele.DOM

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy