Wiadomości branżowe

Jak używane, to tylko niemieckie

Już po raz kolejny potwierdza się teza, że Polacy stojąc przed wyborem zakupu samochodu używanego, w pierwszej kolejności myślą o modelu zza naszej zachodniej granicy. W statystykach serwisu GEpard w kwietniu najchętniej poszukiwanymi autami

Już po raz kolejny potwierdza się teza, że Polacy stojąc przed wyborem zakupu samochodu używanego, w pierwszej kolejności myślą o modelu zza naszej zachodniej granicy. W statystykach serwisu GEpard w kwietniu najchętniej poszukiwanymi autami były właśnie różne modele niemieckiej produkcji.

W pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych modeli aż sześć (przy czym aż cztery w pierwszej piątce) ma niemieckie korzenie. Jeśli dodamy do tego dwa modele Forda, którego europejska centrala ma siedzibę w Niemczech, i który często jest określany nawet jako niemiecka marka, to liczba ta zwiększa się już do ośmiu. Nie inaczej wygląda sytuacja, przy spojrzeniu na sumaryczne wyniki poszczególnych marek. W pierwszej dziesiątce znajdziemy pięć (z Fordem sześć) niemieckich marek.

Wyniki te jednoznacznie potwierdzają, iż wśród naszych rodaków panuje przekonanie, że to właśnie niemieckie auta są najlepsze, jeśli chcemy kupić auto z drugiej ręki. Dlaczego? Powodów można tu podać co najmniej kilka, jednak skupmy się na najważniejszych. Określenie „niemiecka solidność" nie wzięło się znikąd. Jeśli kupujemy używany, kilku, a nawet kilkunastoletni samochod, to chcielibyśmy, by posłużył on nam jeszcze przez jakiś czas. Kolejna kwestia to cena, a dokładniej stosunek ceny do jakości, w tym także cen części zamiennych. I wreszcie dostępność. Bliskość Niemiec, największego rynku motoryzacyjnego w Europie, sprawia, że to stamtąd najwięcej używanych aut napłynęło w ostatnim okresie do naszego kraju.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w kwietniu 2007

1

Volkswagen Passatbz

2

Opel Vectrabz

3

Ford Focus+ 2

4

Audi A4bz

5

Volkswagen Golf IV

– 2

6

Opel Corsabz

7

Toyota Corolla

+ 1

8

Opel Astra

+ 1

9

Honda Civic

+ 2

10

Ford Mondeo

– 3

Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się codziennie kilka tysięcy ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym.

Raporty prezentowane są na stronach serwisu GEpard (http://www.gepardauto.pl/) oraz na stronach Platformy motoryzacyjnej mojeauto.pl (http://www.mojeauto.pl/).

GEpard to pierwsza w Polsce sieć dealerów samochodów używanych. Działa od grudnia 2003r. i zrzesza 200 najlepszych punktów sprzedaży autoryzowanych przez GE Money Bank. Klienci punktów GEpard mogą na miejscu załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu. W ramach Programu „Auto z Gwarancją" kupując samochód używany na kredyt otrzymują dodatkowo ubezpieczenie kosztów napraw. Punkty sieci GEpard zapewniają wysoki standard obsługi oraz służą fachową pomocą przy wyborze auta.

Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych

A to już wiesz?  Mojeauto.pl dostępne w serwisie interaktywnym tele.DOM

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy