Wiadomości branżowe

Klasa wyższa średnia na topie

  Na pierwszych trzech pozycjach bez zmian, a tuż za nimi największy awans - aż o 5 pozycji - zanotowała Honda Civic. Tak w skrócie wygląda czołówka rankingu najbardziej popularnych modeli aut używanych serwisu GEpard w ostatnim

 


Na pierwszych trzech pozycjach bez zmian, a tuż za nimi największy awans – aż o 5 pozycji – zanotowała Honda Civic. Tak w skrócie wygląda czołówka rankingu najbardziej popularnych modeli aut używanych serwisu GEpard w ostatnim miesiącu roku.


 


Jak widać, czołowa trójka to przedstawiciele klasy średniej wyższej, których ceny na naszym rynku, w przypadku nowych modeli, zaczynają się od ponad 70 tys. zł. To chyba jedna z głównych przesłanek tego, iż te modele, kilkuletnie, cieszą się tak dużą popularnością. W końcu za połowę tej kwoty można znaleźć jeszcze całkiem nowy, w dobrym stanie technicznym, dobrze wyposażony egzemplarz, który z powodzeniem posłuży jeszcze przez co najmniej kilka kolejnych lat.


 


O takim podejściu Polaków, świadczą także statystyki odwiedzin serwisu GEpard. To kilkuletnie modele cieszą się największą popularnością. Największą te z przedziału od 4 do 7 lat – prawie 38%, nieco starsze od 8 do 10 lat – niecałe 26%. Następnie poszukiwane są już te dużo starsze rocznikowo modele, ponad dziesięcioletnie – ok. 24%. Tylko 12% szuka najnowsze auta używane, maksymalnie trzyletnie. Jak widać, ich cena jeszcze nie spadła na tyle, by stały się aż tak konkurencyjne.


 


W najbliższych miesiącach można jednak spodziewać się pewnego spadku podaży aut najstarszych, a tym samym mniejszego nimi zainteresowania. Od początku roku za każdy sprowadzony zza granicy samochód używany należy zapłacić dodatkową opłatę recyklingową w wysokości 500 zł – a to jest często równowartość ceny za same auto…


 


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w grudniu 2005
1

Volkswagen Passat bz

2

Ford Mondeo bz

3

Opel Vectra bz

4

Honda Civic + 5

5


Opel Astra


bz


6

Volkswagen Golf III + 2

7


Ford Focus


– 3


8

Toyota Corolla

– 2


9


Opel Corsa


– 2


10


Volkswagen Golf IV


+ 1


 


 


Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym. Raporty prezentowane są na stronach serwisu GEpard (www.gepardauto.pl) oraz na stronach Platformy motoryzacyjnej mojeauto.pl (www.mojeauto.pl).


 


 


GEpard to pierwsza w Polsce sieć dealerów samochodów używanych. Działa od grudnia 2003r. i zrzesza 200 najlepszych punktów sprzedaży autoryzowanych przez GE Money Bank. Klienci punktów GEpard mogą na miejscu załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu. W ramach Programu „Auto z Gwarancją” kupując samochód używany na kredyt otrzymują dodatkowo ubezpieczenie kosztów napraw. Punkty sieci GEpard zapewniają wysoki standard obsługi oraz służą fachową pomocą przy wyborze auta.


 


Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych


 


                                                            

A to już wiesz?  Corsa zdetronizowała Civica

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy