Wiadomości branżowe

Milion za brak OC? Nowy raport mfind

5 milionów euro odszkodowania muszą z własnej kieszeni zapłacić właściciele małej rodzinnej firmy ze Szczecina tylko dlatego, że nie ubezpieczyli samochodów należących do spółki. To skutki wypadku, do którego doszło w Niemczech. W Polsce rekordowe odszkodowanie 1,5 mln zł ma z kolei do spłacenia kierowca ciężarówki, który

5 milionów euro odszkodowania muszą z własnej kieszeni zapłacić właściciele małej rodzinnej firmy ze Szczecina tylko dlatego, że nie ubezpieczyli samochodów należących do spółki. To skutki wypadku, do którego doszło w Niemczech.

W Polsce rekordowe odszkodowanie 1,5 mln zł ma z kolei do spłacenia kierowca ciężarówki, który jadąc bez OC, spowodował na autostradzie wypadek z ofiarami śmiertelnymi.

Dowiedz się, co grozi za jazdę bez obowiązkowego ubezpieczenia z najnowszego raportu mfind. Kto powinien ubezpieczyć pojazd? Poznaj portret statystycznego właściela samochodu, który postanowił oszczędzić na ubezpieczeniu.

Zespół mfind sprawdził też, jak wygląda problem w innych krajach Europy. Polska z 250 tysiącami nieubezpieczonych pojazdów znajduje się w środku stawki. Są kraje, w których takie samochody są złomowane, a na bieżąco aktualizowane bazy aut zarejestrowanych i ubezpieczonych pozwalają szybko karać lekkomyślnych właścicieli.

O tym, że problem dotyka wszystkich płacących składki – kwota 200 tysięcy złotych, wypłacona ofierze wypadku, pochłania w całości roczne składki 450 ubezpieczonych kierowców – przeczytasz w raporcie mfind.

 

O mfind

Mfind to firma oferująca nowatorskie i najnowocześniejsze rozwiązania na rynku ubezpieczeniowym w Polsce.

Mfind to projekt zakładający powstanie nowoczesnej porównywarki ubezpieczeniowej z doskonałą obsługą klienta, pełną ofertą towarzystw ubezpieczeniowych i konkurencyjnymi cenami, a także Akademia mfind – serwis z darmowymi, profesjonalnymi poradami ubezpieczeniowymi, dający możliwość zadania ekspertowi dowolnego pytania.

Założyciele mfind

Bartłomiej Roszkowski – doświadczony w branży mediów cyfrowych i nowoczesnych technologii założyciel NetPress Digital i Nexto.pl – lidera sprzedaży książek i prasy elektronicznej, wyróżnionego jako jeden z najlepszych sklepów internetowych w Polsce przez portal Money.pl. Od 2013 współtworzy i jest członkiem zarządu mfind – nowatorskiego serwisu ubezpieczeniowego, oferujacego najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Studiował prawo i administrację oraz zarządzanie i marketing/e-biznes na Uniwersytecie Warszawskim. W wersji ekstremalnej uprawia wspinaczkę, snowboard i nurkowanie.

Bartosz Salwiński – od 1997 roku zawodowo związany z rynkiem ubezpieczeń. W 2002 r. współtworzył AB Port – multiagencję specjalizujacą się w ubezpieczeniach majątkowych i komunikacyjnych, uznawaną za jedną z najprężniej działających w województwie mazowieckim, wielokrotnie nagradzaną i wyróżnianą. Współzałożyciel i członek zarządu mfind – nowatorskiego serwisu ubezpieczeniowego, oferujacego najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Absolwent Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Ukończył także szkołę muzyczną – gra na skrzypcach, fortepianie i klarnecie. W 2012 r. opłynął jachtem Spitsbergen przez cieśninę Hinlopen – było to czwarte takie dokonanie w historii Polski.

A to już wiesz?  Świąteczne podróże bezpieczniejsze z wideorejestratorem

Artur Żuliński – jest założycielem jednej z największych w kraju multiagencji ubezpieczeniowych AB Port, której zaufało ponad 300 tys. klientów oraz byłym menedżerem Orkiestry Symfonicznej “Promenada”. Współzałożyciel i członek zarządu mfind – nowatorskiego serwisu ubezpieczeniowego, oferującego najnowocześniejsze na rynku rozwiązania. Studiował zarządzanie i marketing oraz finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej, włada czterema językami – angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim. Podróżnik, żeglarz, pilot, ratownik, pasjonat sportów ekstremalnych. Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który bez dokumentów przewozowych przeprowadził autokar turystów z Grecji do Polski.

Źródło mfind. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy