Wiadomości branżowe

Rocznik 1999 najlepszy

Jak wynika ze statystyk oglądalności aut używanych w serwisie GEpard najczęściej poszukiwane są  modele z 1999 roku. Prawie 11% wszystkich osób zainteresowanych samochodem używanym szukało go wśród modeli wyprodukowanych w 1999 r.


Jak wynika ze statystyk oglądalności aut używanych w serwisie GEpard najczęściej poszukiwane są  modele z 1999 roku. Prawie 11% wszystkich osób zainteresowanych samochodem używanym szukało go wśród modeli wyprodukowanych w 1999 r. Kolejne miejsca w tym rankingu zajęły roczniki 1998 i 1997 – aut z tych lat szukało ponad 10,5% osób. Nieco mniejszym zainteresowaniem, ok. 9-procentowym, cieszyły się auta z lat 2001 i 2002.


 


Tak wygląda czołówka popularności, na drugim końcu listy znajdują się auta ponad dwudziestoletnie, wśród których ciekawych ofert szukało tylko 0,7% internautów. Co ciekawe, najstarszym rocznikiem, jaki można było znaleźć w bazie ofert serwisu GEpard w marcu był rocznik 1966.


 


Marcowe wyniki nie odbiegają znacząco od wyników z połowy ubiegłego roku. Wówczas najbardziej popularnym rocznikiem był 2000, a tuż za nim 1998, 1999 oraz 1997. Jednak nie zmienia to faktu, iż wciąż najbardziej popularne są auta w wieku 4-8 lat. W stosunkowo dobrym stanie technicznym, a przy tym już dużo tańsze od modeli nowych lub maksymalnie dwu-, trzyletnich.


 


W marcu na czele rankingu Top 10 Serwisu GEpard bez zmian. Pierwsze cztery pozycje należą do VW Passata, Opla Vectry, Opla Astry oraz Forda Mondeo. Dopiero na piątym miejscu pierwsza zmiana – awans o trzy lokaty Forda Focusa.


 


Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w marcu 2006
1

Volkswagen Passatbz

2

Opel Vectrabz

3

Opel Astrabz

4

Ford Mondeobz

5


Ford Focus


+ 3


6

Honda Civicbz

7


Volkswagen Golf III


– 2


8

Opel Corsa

+ 1


9


Toyota Corolla


– 2


10


Opel Astra II


bz
 


 


Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym.


 


GEpard to pierwsza w Polsce sieć dealerów samochodów używanych. Działa od grudnia 2003r. i zrzesza 200 najlepszych punktów sprzedaży autoryzowanych przez GE Money Bank. Klienci punktów GEpard mogą na miejscu załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu. W ramach Programu „Auto z Gwarancją” kupując samochód używany na kredyt otrzymują dodatkowo ubezpieczenie kosztów napraw. Punkty sieci GEpard zapewniają wysoki standard obsługi oraz służą fachową pomocą przy wyborze auta.


 


Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych


 


                                                            

hastagi na stronie:

#sprklmp com

A to już wiesz?  Newsletter Auto Firmowe w mojeauto.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy