Passat – bestseller na czele

W kwietniu był  trzeci, w maju drugi i w końcu w czerwcu wspiął się na sam szczyt rankingu popularności używanych samochodów w serwisie GEpard. Mowa tu o Volkswagenie Passacie, który liczbą sprzedanych sztuk w pełni zasłużył na miano bestsellera.


 


Po raz pierwszy światło dzienne Volkswagen Passat ujrzał w lipcu 1973 roku. Nowoczesna, jak na owe czasy, limuzyna była następcą modeli „1600” i „411” z pochylonym tyłem i napędem na tylną oś. Kolejne generacje Passata pojawiały się kolejno w listopadzie 1980 r., na wiosnę 1988 r., jesienią 1993 r. i w sierpniu 1996 roku. Najnowsza, szósta już generacja VW Passata światową premierę miała w tym lutym tego roku.


 


Wielkość sprzedaży Passata przerosła wszelkie przewidywania: łącznie 13 milionów sprzedanych sztuk oznacza, że od ponad trzydziestu lat codziennie sprzedawanych było 1.149 Passatów i Passatów Variantów (w 2004 roku: 2.700 każdego dnia roboczego).


 


Jeśli chodzi o ranking używanych to największą popularnością cieszą się Passaty od trzy- do ośmioletnich, czyli piąta generacja tego modelu (najwięcej z 1997 roku). To nie powinno dziwić, jeszcze nie na tyle stare a już zdecydowanie tańsze od najnowszego modelu.


 


O ile dominacja niemieckich marek (Opel i Volkswagen) w poprzednich notowaniach nie podlegała dyskusji, to w czerwcu zainteresowanie Internautów skierowało się także ku innym producentom. Świadczą o tym dobre wyniki przede wszystkim Forda Focusa (awans o pięć pozycji), Hondy Civic (+2) i Forda Mondeo (+3). O ile pierwsza dziesiątka najliczniej reprezentowana jest wciąż przez markę Opel, to już Volkswagen ma tylko dwa swoje modele i ustępuje pod tym względem Fordowi.


1. VW Passat


2. Opel Vectra


3. Opel Astra


4. Ford Focus


5. Honda Civic


6. VW Golf III


7. Ford Mondeo


8. Opel Corsa


9. Opel Omega


10. Ford Escort

Authors

Related posts

Top