Wiadomości branżowe

Przebadali 8 milionów samochodów – najnowszy raport Dekra w mojeauto.pl

Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl opublikowała najnowszy raport awaryjności DEKRA. Raport powstał na podstawie badań technicznych ponad 8 milionów samochodów przeprowadzonych przez organizację DEKRA na terenie Niemiec w 2005 roku.

Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl opublikowała najnowszy raport awaryjności DEKRA. Raport powstał na podstawie badań technicznych ponad 8 milionów samochodów przeprowadzonych przez organizację DEKRA na terenie Niemiec w 2005 roku.


 


W raporcie DEKRA uwzględnione zostały jedynie te marki i modele, które były badane dostatecznie często, w wyniku czego prezentowane wyniki można uznać za wiarygodną analizę usterkowości samochodów używanych. Samochody sklasyfikowano w trzech grupach wiekowych: do 3 lat, do 5 lat i do 7 lat. W czasie badań kontrolowano następujące główne elementy pojazdów i na tej podstawie wyodrębniono awaryjność w poszczególnych kategoriach: karoseria i podwozie, oświetlenie, elektryka, silnik, układ wydechowy, przeniesienie napędu, zawieszenie, układ hamulcowy, układ kierowniczy i ogumienie.


 


Auta do 3 lat


W grupie aut do 3 lat najmniej awaryjny okazał się model Audi A4 Cabrio – w 90,8% badanych egzemplarzy stwierdzono brak usterek Spory awans odnotowało BMW Seria 7. Z wysokim współczynnikiem 89,3% limuzyna bawarskiego koncernu zanotowała skok na drugą pozycję z 66 miejsca w ubiegłym roku. Trzecie miejsce wśród 3-latków zajął ubiegłoroczny laureat – Porsche Boxster z wynikiem 89,1%. Ostatnie miejsce przypadło dla Kia Carnival – zaledwie 59% egzemplarzy zdało egzamin „sprawnościowy” za pierwszym podejściem.


 


Auta do 5 lat


Również w kategorii aut do 5 lat czołowe lokaty zajmują modele Porsche i Audi. Najwyżej ocenione zostało Porsche 911 – 83,2% bezawaryjnych egzemplarzy modelu wśród wszystkich badanych. Drugie pod względem niezawodności to Audi A2 – najmniej awaryjny model 2004 roku nadal  utrzymuje się na wysokim poziomie 83%. Na trzecia lokatę zapracowało 82,8% sztuk modelu Porsche – Boxster. Najmniej pomyślne testy w tej grupie wiekowej przeszły ponownie Kia Carnival, Mercedes Klasa V i Chrysler Voyager. W przypadku dwóch pierwszych pojazdów więcej niż 50% badanych modeli okazała się niesprawna.


A to już wiesz?  KNF reguluje rynek ubezpieczeń komunikacyjnych

 


Auta do 7 lat


Według ekspertów Dekry najpełniejszy obraz niezawodności testowanych samochodów oddaje trzecia grupa wiekowa – auta do 7 lat. I w tym zestawieniu króluje marka Porsche, której dwa topowe modele Boxster (80,2% testowanych egzemplarzy bez usterek)  i 911 (77,5%) zajęły dwa pierwsze miejsca na podium. Trzecie miejsce wśród 7-latków przypadło Mazdzie MX-5 z wynikiem 74,9% egzemplarzy, które przeszły pomyślnie testy Dekry. Wśród najbardziej wadliwych aut do lat 7 po raz kolejny okazały się modele Mercedesa Klasa V i Chrysler Voyager. Niechlubną trójkę uzupełnia jeszcze Renault Twingo.


 


Obszerne galerie zdjęć aut: www.autogaleria.mojeauto.pl


 


W wyniku przeprowadzonych kontroli DEKRY w ponad połowie (53,3%) wszystkich samochodów nie wykryto żadnych usterek. W przypadku 27,2% wystąpiły niewielkie awarie, zaś dla 19,5% aut  powtórzono badanie w związku z wystąpieniem poważnych usterek. Oczywiście najlepiej w badaniu wypadły auta najmłodsze, do pięciu lat. Aż w 80,8% samochodów maksymalnie trzyletnich nie znaleziono żadnej usterki, a w grupie z przedziału 4-5 lat 66,9% aut okazało się bezawaryjnych. Aż 30,7% ponad siedmioletnich samochodów miało poważne usterki uniemożliwiające dalszą jazdę.


 


Internetowa Platforma Motoryzacyjna mojeauto.pl jest jedynym polskim serwisem internetowym, który publikuje wyniki raportu usterkowości niemieckiej firmy rzeczoznawców DEKRA. Mojeauto.pl współpracuje z firmą DEKRA od 2001 roku, kiedy to serwis umożliwił użytkownikom zamówienie on-line ekspertyzy używanego auta przez rzeczoznawców firmy DEKRA.


 


 


Pełna lista przebadanych ponad 130 modeli znajduje się pod adresem: www.uzywane.mojeauto.pl/raport2005


 


DEKRA została założona w Berlinie w 1925 r. W pierwszym okresie działania DEKRA zajmowała się głównie badaniami technicznymi pojazdów oraz ustalaniem rzeczywistych kosztów ich napraw. W dniu dzisiejszym koncern DEKRA posiada swoje przedstawicielstwa w 17 państwach Europy. DEKRA wykonuje rocznie ponad 18 mln badań rejestracyjnych w Europie. Rzeczoznawcy DEKRA wydają rocznie ponad 1 mln ekspertyz rzeczoznawczych. W zakresie systemów jakości DEKRA wydaje certyfikaty zgodności z normami ISO 9000, QS 9000, VDA 6.1, a także na produkty, usługi oraz systemy zarządzania ochroną środowiska.


A to już wiesz?  Zainteresowanie samochodami nowymi rośnie

 


InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.


 

hastagi na stronie:

#raport tuv 2011 pełna lista

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy